• Головна
  • Євроінтеграція України спричинить зростання цін: з чим це пов'язано
12:00, 3 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Євроінтеграція України спричинить зростання цін: з чим це пов'язано

Євроінтеграція України спричинить зростання цін: з чим це пов'язано

Євроінтеграція України може позначитися на матеріальному становищі громадян. Справа в тому, що імплементація європейських норм займе певний час і вимагатиме збільшення інвестицій у нове обладнання та технології. Саме тому підприємствам держави варто готуватися, що собівартість їхньої продукції зростатиме. Що, безперечно, не зможе не вплинути на ціни в магазинах. Про це повідомляє УНІАН.

У чому причина

В Україні доведеться впроваджувати доволі велику кількість норм ЄС, які на сьогодні є значно вищими. Так, наприклад, країни-члени Європейського Союзу мають у першу чергу використовувати матеріали, вироблені всередині ЄС, наприклад засоби захисту, добрива або посівний матеріал.

Усе зазначене в ЄС є дорожчим за те, що використовується українськими аграріями, - пояснює керівниця Української асоціації агровиробників Вікторія Березкіна.

Крім того, аграріям необхідно буде підвищити заробітні плати працівникам. Адже вступ у ЄС спричинить не лише вільний обіг товарів, а й професійних кадрів. Тому, очевидно, багато спеціалістів поїдуть працювати туди, де їм краще платитимуть, наприклад у Польщу чи Німеччину.

Також у рамках євроінтеграції Україні доведеться навмисно скоротити обсяги виробництва в деяких галузях агросектору. Це необхідно, аби не завдавати клопоту іншим членам союзу. Так у найбільшій загрозі знаходяться:

  • борошномельний комплекс,
  • птахівництво,
  • вирощування плодово-овочевої продукції.

Однак, на думку експертів, це проблема виникне лише в короткотривалій перспективі, адже інтеграція в ЄС точно гратиме на користь українському АПК та усій національній економіці загалом.

Десь, можливо, нас очікує зниження прибутковості, але це будуть більш стабільні та захищені результати. Більше того, схвалені законодавчі рішення в перспективі будуть впливати й на виробництво продуктів з високою доданою вартістю, що позитивно вплине на зростання української економіки, – додала експертка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ціни #продукти #товари #євроінтеграція #єс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...