• Головна
  • Без рішення суду і без згоди власників: депутати хочуть примусово вилучати у громадян земельні ділянки і нерухомість
18:30, 8 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Без рішення суду і без згоди власників: депутати хочуть примусово вилучати у громадян земельні ділянки і нерухомість

Фото: Telegram/Офіс Генерального прокурора

Фото: Telegram/Офіс Генерального прокурора

Стало відомо, що Верховна Рада може схвалити законопроект № 8225 про примусове вилучення земель для будівництва чи реконструкції критичної інфраструктури без рішення суду. Наразі депутати збираються включити його до порядку денного.

Профільний Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики вже рекомендував цей законопроект для схвалення в першому читанні, повідомляє SUD.UA.

Законопроектом передбачається, що у громадян зможуть вилучати землю разом зі всіма розташованими на ній будівлями під будівництво або реконструкцію об’єктів критичної інфраструктури I та ІІ категорії. До таких об’єктів належать ті, припинення функціонування яких загрожує катастрофою національного або регіонального масштабу.

Право на вилучення землі та нерухомості у разі схвалення закону матиме уряд. При цьому це право діятиме протягом всього воєнного стану та ще протягом 10 років після його припинення чи скасування.

Автори законопроекту хочуть визначити, що відчуження земельних ділянок та розміщеного на них нерухомого майна має здійснюватися з урахуванням таких особливостей:

  • без рішення суду;
  • без врахування обтяжень речових прав на земельні ділянки і розташовану на них нерухомість, зареєстрованих у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно, Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Держреєстрі іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна;
  • без згоди землевласників, землекористувачів, органів управління об'єкта державної та комунальної власності та рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, що здійснюють розпорядження земельними ділянками;
  • без складення акту приймання-передачі земельних ділянок із комунальної у державну власність;
  • без відшкодування втрат лісогосподарського виробництва та збитків землекористувачам тощо.

За законопроектом, господарям заплатять компенсацію, розмір якої визначатиме Кабмін і яку зобов’язані будуть виплатити протягом місяця. Проте депутати не запропонували чіткого порядку виплати компенсації, а також не визначили джерела, за рахунок яких вона буде здійснюватися.

Як вказують фахівці, Комітет ВР з питань антикорупційної політики раніше вказав, що цей законопроект не відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Крім того, така пропозиція суперечить положенням Конституції. А саме, стаття 47 говорить, що ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду. Ці права не можуть бути обмежені й в умовах воєнного стану, згідно із статтею 64 Конституції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#примусове вилучення землі #законопроект
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...