• Головна
  • Безоплатні хірургічні операції в Україні: в НСЗУ дали роз'янення, чи мають пацієнти сплачувати за послугу та медикаменти
15:40, 14 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Безоплатні хірургічні операції в Україні: в НСЗУ дали роз'янення, чи мають пацієнти сплачувати за послугу та медикаменти

Фото: freepik.com

Фото: freepik.com

Після запровадження медичної реформи досі виникає багато непорозумінь щодо того, які послуги є безоплатними, а які – ні. Зокрема це стосується хірургічних операцій.

Побутують думки, що безоплатними є тільки невідкладні операції, а також що за хірургічні втручання потрібно платити всім, окрім військових.

Прояснили ситуацію у Національній службі здоров'я України, розвіявши поширені міфи у Facebook.

Які операції покриває програма медгарантій

У відомстві пояснили, що українцям мають безоплатно проводити операції, що передбачені пакетами "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах" та "Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня".

Другий пакет розрахований на проведення нескладних хірургічних втручань, які можливо виконати лише у стаціонарі і не можливо провести в поліклініці. Всі ці операції повністю покриваються програмою медгарантій.

"Пацієнтам при потраплянні в стаціонар задля оперативного втручання гарантується комплекс необхідної медичної допомоги. Це стосується не лише невідкладних операцій, а й планових. Безоплатними є усі операції, незалежно від складності", - наголосили в НСЗУ.

Крім того, варто знати, що безоплатно такі втручання можливо провести не тільки в державних, а й у приватних медичних закладах, що уклали договір із НСЗУ.

Додаткові платежі

Програмою медгарантій передбачено, що анестезія включена в послугу хірургічної операції та покривається Програмою медичних гарантій у закладах, які мають договір із НСЗУ. Причому це не залежить від того, яка операція – планова чи термінова. Тобто жодних додаткових прихованих платежів не має бути.

Фахівці зазначили, що пацієнтам, яким потрібно зробити планову операцію, потрібно:

  • отримати направлення сімейного або лікуючого лікаря;
  • обрати медзаклад, який має договір з НСЗУ за пакетом "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах" чи "Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня".

У разі неправомірного вимагання оплати за операцію громадян закликають залишати скаргу НСЗУ за номером 16-77.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хірургічні операції #медицина #НСЗУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Як покращити своє здоров'я. Поради щодо харчування та способу життя. Як позбутися шкідливих звичок. Які продукти корисні та шкідливі для здоров'я. Як упоратися зі стресом.
Оголошення
live comments feed...