• Головна
  • "Дивні вікна між кімнатами" в радянських квартирах: чому їх раніше робили, а тепер - ні
11:00, 20 серпня 2023 р.

"Дивні вікна між кімнатами" в радянських квартирах: чому їх раніше робили, а тепер - ні

"Дивні вікна між кімнатами" в радянських квартирах: чому їх раніше робили, а тепер - ні

Багато хто й зараз живе у квартирах, побудованих за радянських часів. Найпоширенішими типовими житловими будинками вважаються "хрущовки". Це здебільшого п'ятиповерхові будинки, які будували із середини 50-х до середини 70-х років минулого століття. У таких будівлях часто можна побачити віконце між кухнею і ванною. Навіщо робили такі вікна, зараз знають далеко не всі.

Навіщо потрібне вікно між ванною і кухнею

Вікно між ванною і кухнею - не елемент дизайну, воно має утилітарне призначення. Це технічний отвір для безпеки. У разі вибуху газу ударна хвиля потрапить у вікно і її сила значно знизиться. Це свого роду "запобіжник" від руйнування несучих конструкцій.

Крім того, таке вікно дає змогу економити електроенергію, оскільки світло проникає у ванну через вікно. А якщо світло відключили, таке вікно - справжній порятунок.

Навіщо потрібне вікно між ванною і санвузлом

Вікно між ванною і туалетом також має практичне призначення. Воно зроблене для поліпшення вентиляції. Ванна кімната - найсиріше місце у квартирі, і щоб уникнути появи цвілі, воно має добре вентилюватися. Під час використання ванної кімнати в ній накопичується велика кількість пари, якої легко позбутися, якщо відкрити невелике віконце в сусіднє приміщення.

Сучасні будинки оснащені потужними вентиляційними системами, розташування яких розраховане так, щоб будь-яке приміщення у квартирі було комфортним і безпечним. Тому необхідності у вікнах між кухнею та ванною, і між ванною та туалетом більше немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дивні вікна #вікна між кімнатами
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...