• Головна
  • У ВР пропонують карати роботодавців за затримку зарплати
13:00, 22 серпня 2023 р.
Надійне джерело

У ВР пропонують карати роботодавців за затримку зарплати

У ВР пропонують карати роботодавців за затримку зарплати

Народні депутати планують посилити відповідальність роботодавців перед своїми працівниками та ввести суворі санкції за затримку зарплати. Про це повідомив Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Які зміни планують внести

Найближчим часом депутати можуть внести зміни до відносин між роботодавцями та працівниками. Одним із аспектів, який відобразить новий закон, стане забезпечення захисту прав найманих працівників, зокрема в сфері своєчасної виплати заробітної плати. Урегулювати їх має новий законопроєкт № 9510. Після ретельного ознайомлення та розгляду депутати висловили позитивне ставлення до документу.

Члени Комітету рекомендували Верховній Раді України включити до порядку денного сесії та прийняти за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати, в тому числі у випадку неплатоспроможності роботодавця № 9510, — повідомили у Комітеті.

Законопроєкт висуває на передній план необхідність забезпечення своєчасної та повної виплати заробітної плати як конституційного права кожного громадянина. Зазначено, що до того, як було оголошено повномасштабне вторгнення, понад 130 тисяч українців залишилися без своїх заробітків через затримку виплати. Загальний обсяг заборгованості наразі складає 3,1 мільярда гривень.

У повідомленні також вказують, що більшість підприємств, які відмовляються виплачувати зарплату вчасно, є державними.

За новим законопроєктом, у випадку затримки виплати грошової винагороди, роботодавець зобов'язаний буде сплатити компенсацію. Підсилюється також відповідальність підприємця за затримку заробітної плати.

У майбутньому ВР передбачає створення спеціалізованого гарантійного органу, який буде моніторити дотримання закону і  виплату зарплати працівникам у випадку, якщо роботодавець стане неплатоспроможним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зарплата #законопроєкт #працівники #роботодавці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...