• Головна
  • Усі чоловіки в Україні мають стати на військовий облік: юрист пояснив, яка відповідальність за ігнорування цього обов'язку
11:30, 23 серпня
Надійне джерело

Усі чоловіки в Україні мають стати на військовий облік: юрист пояснив, яка відповідальність за ігнорування цього обов'язку

Усі чоловіки в Україні мають стати на військовий облік: юрист пояснив, яка відповідальність за ігнорування цього обов'язку

Воєнний стан та мобілізацію в Україні вчергове подовжили – вони діятимуть щонайменше до 15 липня. Передбачається, що у цей період усі військовозобов’язані чоловіки повинні стояти на військовому обліку. Про те, як відбувається процедура взяття на облік та яка відповідальність за ухилення від цього, повідомив юрист.

Як стати на військовий облік

Правила обліку регулюються Законом "Про військовий обов’язок і військову службу". Дана процедура стосується всіх чоловіків-громадян України.

Постановка на облік не означає, що чоловіка одразу заберуть на службу. Це необхідно для отримання актуальної інформації, яка зберігатиметься у військкоматі.

Для того, щоб стати на облік, громадянин має особисто звернутися до військового комісаріату та написати відповідну заяву. При цьому слід надати такі документи:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • військово-обліковий документ;
  • свідоцтва про народження дітей (у разі наявності);
  • лист вибуття з ЖЕКу.

При постановці на військовий облік громадяни обов’язково проходять медкомісію.

Відповідальність за непостановку на військовий облік

За словами юриста Ростислава Кравця, для громадян, які не стали на військовий облік, передбачена відповідальність. Проте це не вважається суттєвим правопорушенням.

Згідно зі ст.210 Кодексу України про адмінправопорушення, за недотримання цього обов'язку передбачений штраф у розмірі від 510 до 850 грн. У разі повторного порушення протягом року розмір штрафу збільшується - від 850 до 1700 грн.

Водночас за ухилення від військового обліку після попередження передбачена відповідальність за ст.337 Кримінального кодексу – штраф від 5100 до 8500 грн. Альтернатива штрафу – виправні роботи терміном до одного року.

Крім того, у таких випадках передбачаються штрафи і для керівників підприємств, де працюють чоловіки, що не стали на облік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ухиляння від військового обліку #військовий облік #мобілізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...