• Головна
  • Нові пам'ятні монети, присвячені сміливості української нації, вже доступні для придбання
14:00, 24 серпня
Надійне джерело

Нові пам'ятні монети, присвячені сміливості української нації, вже доступні для придбання

Фото: НБУ

Фото: НБУ

В обіг введені нові пам’ятні монеті "Сміливість бути. UA", присвячені українському народові. Їх символічна презентація відбулась до 32-ої річниці Незалежності України, Про це повідомили у Національному банку.

У чому особливість монет

За словами голови НБУ Андрія Пишного, ці монети є унікальними. Це пов'язано з тим, що вони присвячені рисі, яка наразі об'єднує всіх українців - сміливості. Раніше випущені монети зазвичай присвячувались особистостям, подіям чи якимось суто матеріальним речам.

Ми спробували віднайти щось, що нас об’єднує та є вартим того, щоб бути закарбованим на монеті. І ми знайшли спільну рису, яка є очевидною для всього світу, рису, яка, по суті, стала синонімом слова "українці". Це – сміливість!, – сказав Пишний.

Ці пам’ятні монети продовжують серію "Безсмертна моя Україно".

Срібна монета 10 гривень

Монета зі срібла 925 проби номіналом 10 гривень має масу 31,1 г і діаметр 38,6 мм. Вона оздоблена локальною позолотою. Тираж складає 5 000 штук.

На аверсі монети – стилізована композиція, що символізує Україну. Вона зображена у вигляді тризуба, що перебуває "на вістрі" часу, сучасних трендів, суспільних процесів, уваги світу та нової світової історії. На дзеркальному тлі зображено лезо меча, зверху – малий Державний Герб України.

На реверсі міститься композиція, що символізує феномен сміливості та героїчного спротиву нашого народу. На ній зображено символічну золотисту зірку, також є напис: Сміливість бути. UA.

Монета з нейзильберу 5 гривень

Ця пам'ятна монета з нейзильберу номіналом 5 гривень має діаметр 35 мм. Вона випущена у тиражі 75 000 штук.

За дизайном вона повторює композицію срібної монети, при цьому акцент зроблений на зображенні леза меча, розміщеного на матовому тлі на аверсі. Він символізує готовність українців боронити свою незалежність зі зброєю в руках.

Автори ескізів цих монет – київські художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор – Володимир Атаманчук.

Пам’ятні монети можна придбати з 24 серпня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Нацбанку. Доступні для продажу 1000 екземплярів срібних монет та 15 тисяч монет з нейзильберу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пам'ятні монети #пам'ятна монета #Сміливість бути UA
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...