• Головна
  • Чий голос собаки сприймають найкраще – чоловічий чи жіночий: цікаві результати дослідження
18:00, 24 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Чий голос собаки сприймають найкраще – чоловічий чи жіночий: цікаві результати дослідження

Чий голос собаки сприймають найкраще – чоловічий чи жіночий: цікаві результати дослідження

Вчені з Угорщини провели незвичайний експеримент з використанням функціональної магнітно-резонансну томографії. Вони досліджували мозок дресованих собак, коли ті слухали записи людського голосу, що звертається до тварин, дітей та дорослих. Експерти виявили дивовижну схожість між мозком немовлят та собак під час обробки мови.

У ході дослідження собаки слухали промову, звернену до тварин, немовлят і дорослих, записану від 12 жінок і 12 чоловіків у ході реальних взаємодій.

Як з'ясувалося, слухові області мозку собак сильніше реагували на мову, звернену до собак та немовлят, ніж на ту, що була звернена до дорослих. Це показує те, що мозок собаки налаштований на мову, звернену безпосередньо до неї. І даний експеримент вперше зафіксував нейронне свідчення цього.

Цікавим виявився ще один факт. А саме, мовна чутливість мозку собак була більш виражена, коли тваринам включали запис жіночого голосу. Також чутливість залежала від висоти голосу, інтонації.

Результати дослідження показують, що для собак має значення те, як ми з ними розмовляємо. Крім того, їхній мозок особливо чутливий до перебільшеної просодії, що є типовою для жіночого голосу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чоловічий голос #жіночий голос #сприйняття собаками
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
12:21, 7 травня
15:09, 7 травня
live comments feed...