• Головна
  • Відсотки за гривневими депозитами знизяться: прогнози та очікування українських банкірів
16:40, 31 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Відсотки за гривневими депозитами знизяться: прогнози та очікування українських банкірів

Відсотки за гривневими депозитами знизяться: прогнози та очікування українських банкірів

Повідомляється, що наразі вже заявлено очікування щодо облікової ставки на 2023 рік - вона знижуватиметься. Банкіри очікують, що це спричинить зниження ставок за депозитами в національній валюті. Планується, що зниження відбудеться вже зовсім скоро - 1 вересня.

Директор одного з департаментів банку ПУМБ Дмитро Коваль в одному з коментарів закликав клієнтів поспішити в банки для того, щоб поповнити свої гривневі депозити або відкрити нові. Уже з 1 вересня ставки будуть відкориговані, тож часу для фіксації високої ставки залишилося зовсім мало.

Тому хто ще не встиг, біжіть і поповнюйте свої депозити або відкривайте нові, - сказав Коваль.

Очікується, що сумарне зниження ставок буде значним. Член правління банку ОТП Олег Клименко розповів, що він очікує зниження на 2-2,5 пункти за індексом UIRD вже до кінця поточного року.

На даний момент індекс перевищує 14%, а десь на кінець року він буде 12,5-13%. Зараз досить хороший період, щоб ще встигнути розмістити кошти на поточних ринкових умовах, - повідомляє Клименко.

Про те, що очікується зниження ставки, повідомили також начальник одного з департаментів банку "Глобус" і директорка з роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро Катерина Мелеш. Олексій Руднєв, голова правління "Акордбанку" вважає, що, незважаючи на зниження відсоткової ставки, вона все ж таки перевищуватиме рівень інфляції.

Нагадаємо, що 28 липня 2023 року Нацбанк ухвалив рішення про зниження відсоткової ставки з 25% до 22%. У Національному банку тоді зазначили, що інші, вжиті раніше заходи, сприяли стимуляції конкуренції серед банків за строкові заощадження в національній валюті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прогнози українських банкірів #ставки за депозитами #облікова ставка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...