• Головна
  • Як отримати посвідчення водія в Україні: підготовка в автошколі та складання іспитів за новим алгоритмом
11:30, 5 вересня 2023 р.
Надійне джерело

Як отримати посвідчення водія в Україні: підготовка в автошколі та складання іспитів за новим алгоритмом

Фото: freepik

Фото: freepik

Кабінет міністрів у 2023 році змінив порядок отримання водійського посвідчення. Тепер підготовка до іспитів та їх складання відбувається за новими правилами. Що потрібно знати майбутнім водіям перед отриманням посвідчення, розповідає "УП.Життя".

Навчання та складання іспитів

Для отримання посвідчення водія слід пройти двоетапне навчання та скласти два іспити:

  • на знання теорії;
  • на практичні вміння.

Спочатку майбутній водій має пройти теоретичну підготовку. За новими правилами, теорію можна вивчати самостійно або скористатися послугами репетиторів, онлайн-курсів чи автошколи. Після завершення цього етапу навчання потрібно скласти іспит у сервісному центрі МВС, без надання будь-яких документів про навчання в автошколі. Це можна зробити у будь-якому сервісному центрі, а також є можливість записатись на іспит онлайн.

Після успішного складання першого іспиту можна розпочинати практичну підготовку - в автошколі або з сертифікованим інструктором на спеціальному авто.

Перед складанням практичного іспиту слід отримати документи про проходження практичного курсу в автошколі, склавши внутрішній практичний іспит в автошколі. Далі можна записатись на іспит, також обравши будь-який зручний сервісний центр МВС.

Успішно склавши практичний іспит, майбутній водій отримує право керування та посвідчення водія.

Проходження теоретичного іспиту

Теоретичний іспит складається, за комп'ютером у кабінетах, як і раніше. Але тепер для моніторінгу процесу складання іспитів встановлюється більше камер спостереження, які не залишають "сліпих зон" і записують звук.

Фахівці зазначають, що для успішного складання теоретичного іспиту потрібно не лише знати точні формулювання правил дорожнього руху, а й чітко їх розуміти. Крім того, варто вміти надавати домедичну допомогу, знати юридичні нюанси на випадок, якщо зупинила поліція, сталося ДТП чи евакуювали авто. Для самостійного тренування можна скористатись офіційним сайтом "Тести ПДР".

У разі невдалого складання іспиту повторити можна щонайменше через 10 днів.

Практична підготовка та іспит

У типовій навчальній програмі на практичну підготовку водіїв виділяють 40 годин. Її можна розпочинати тільки після успішного складання теоретичного іспиту у сервісному центрі МВС. Рекомендується відповідально обирати інструктора, який має бути сертифікований у сервісному центрі МВС.

Важливою зміною в порядку складання іспитів є те, що тепер надається можливість складати практичний іспит необмежену кількість разів протягом двох років. До цього надавалося лише три спроби, після яких потрібно було знов проходити навчання. А це підштовхувало на корупцію.

Ще одне нововведення – можливість оскаржити результати практичного та теоретичного іспиту, а також поскаржитись на надання неналежної теоретичної чи практичної підготовки в автошколі. Кандидати у водії можуть зробити це, звернувшись до МВС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#посвідчення водія #складання іспитів водія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...