• Головна
  • Заява з нагоди Всесвітнього тижня грудного вигодовування
15:36, 4 серпня 2023 р.

Заява з нагоди Всесвітнього тижня грудного вигодовування

Заява з нагоди Всесвітнього тижня грудного вигодовування

За останні 10 років багато країн домоглися значного прогресу в збільшенні показників виняткового грудного вигодовування. Проте, ще більший прогрес можливий, коли матерям-годувальницям надається захист і підтримка, особливо на робочому місці.

У рамках цього Всесвітнього тижня грудного вигодовування, що проходить під девізом "Зробимо так, щоб грудне вигодовування на роботі працювало", ЮНІСЕФ і ВООЗ наголошують на необхідності ширшої підтримки грудного вигодовування на всіх робочих місцях для збереження та зростання його показників усюди у світі.

За останнє десятиліття поширеність виняткового грудного вигодовування зросла на 10 відсоткових пунктів і склала 48 відсотків на глобальному рівні. Такі різні країни, як В'єтнам, Кот-д'Івуар, Маршаллові Острови, Сомалі та Філіппіни, домоглися значного збільшення показників грудного вигодовування, що свідчить про те, що прогрес можливий, коли грудне вигодовування захищається, заохочується і підтримується.

Проте, для досягнення до 2030 року показника в 70 відсотків необхідно усунути перешкоди, з якими стикаються жінки і сім'ї на шляху до своїх цілей у сфері грудного вигодовування.

Ключовим фактором є сприятливі для цього робочі місця. Фактичні дані свідчать про те, що, хоча показники грудного вигодовування значно знижуються у жінок після повернення на роботу, цей негативний вплив можна купірувати, якщо матерям сприятимуть продовженню годування груддю на робочих місцях.

Доброзичливі до сімей заходи на робочому місці, як-от оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, перерви на грудне вигодовування, виділення приміщення, де матері можуть годувати грудьми або зціджувати молоко, створюють умови, що приносять користь не тільки жінкам, що працюють, та їхнім сім'ям, а й роботодавцям. Ця політика приносить економічну віддачу завдяки скороченню кількості прогулів, пов'язаних із материнством, збільшенню показників утримання жінок, які працюють, і зниженню витрат на наймання та навчання нового персоналу.

Грудне вигодовування є найважливішим фактором впливу на виживання і розвиток дитини, починаючи з найбільш ранніх моментів її життя. Воно захищає немовлят від поширених інфекційних захворювань і зміцнює дитячу імунну систему, забезпечуючи дітей основними поживними речовинами, необхідними для повномасштабного росту і розвитку. Діти, які не отримують грудного вигодовування, помирають, не доживши до свого першого дня народження, у 14 разів частіше, ніж діти, які перебувають виключно на грудному вигодовуванні.

Підтримка грудного вигодовування на робочому місці корисна для матерів, немовлят, а також і самих підприємців, саме тому ЮНІСЕФ і ВООЗ закликають уряди, донорів, громадянське суспільство і приватний сектор активізувати свої зусилля з метою:

  • забезпечення сприятливих умов для грудного вигодовування всім матерям, які працюють, зокрема й зайнятим у неформальному секторі або тим, хто працює за тимчасовими контрактами, за допомогою надання їм регулярних перерв для грудного вигодовування та забезпечення можливостей, що дають змогу матерям продовжувати годувати грудьми своїх дітей після повернення на роботу;
  • надання достатньої оплачуваної відпустки всім батькам, які працюють, та особам, які здійснюють догляд, для задоволення потреб їхніх малолітніх дітей; це передбачає оплачувану відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю щонайменше 18 тижнів, бажано протягом шести або більше місяців після пологів;
  • збільшення інвестицій у політику і програми підтримки грудного вигодовування за будь-яких умов, включно з національною політикою і програмами, які регулюють і заохочують підтримку жінок, які годують груддю, на робочому місці з боку державного і приватного секторів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...