• Головна
  • За монети 2 копійки нумізмати готові платити тисячі гривень: чому вони особливі
19:00, 1 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

За монети 2 копійки нумізмати готові платити тисячі гривень: чому вони особливі

За монети 2 копійки нумізмати готові платити тисячі гривень: чому вони особливі

Людей, далеких від нумізматики, може здивувати той факт, що за звичайні українські монети копійчаного номіналу колекціонери готові платити тисячі, а подекуди й десятки тисяч гривень.

Наприклад, цінними є 2-копійчані монети деяких різновидів. Багато власників скарбничок зі старими монетками навіть не підозрюють, що деякі екземпляри можна вигідно продати.

2 копійки 1994 року

Цінність для колекціонерів становить 2-х копійчана монета, яка належить до різновиду 2 (10 к.) АА і була випущена в 1994 році. Такі екземпляри нумізмати готові придбати за 4500 гривень.

Розпізнати цю монету буде легко навіть людині, не знайомій з нумізматикою - її лицьовий бік (аверс) має широкий, порівняно зі звичайною монетою, кант.

Широкий кант на аверсі цієї монети вийшов тому, що для карбування цієї партії використовувався штемпель від 10-копійчаної монети того ж року випуску. Діаметр штемпелів для 10 копійок менший, ніж для 2 копійок, тому в результаті вийшов нестандартний широкий кант. Монету цього різновиду колекціонери зазвичай називають "перепутка".

2 копійки 1996 року

Колекціонерів цікавлять монети номіналом 2 копійки, випущені 1996 року, які як входили, так і не входили до колекційного набору Національного банку. Спочатку їх карбували з нержавіючої сталі, але до набору вони не увійшли, оскільки не були схвалені НБУ.

Згодом набори комплектувалися монетами, викарбуваними з алюмінію. Сталеві монети можна продати за 2800-5600 гривень, алюмінієві - за 600-800 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нумізмати #копійки #колекціонери #монети
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...