• Головна
  • У Раді пропонують мобілізовувати пенсіонерів
09:00, 2 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

У Раді пропонують мобілізовувати пенсіонерів

У Раді пропонують мобілізовувати пенсіонерів

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10084, який пропонує зняти обмеження за віком для військової мобілізації. У разі його ухвалення парламентом до лав війська зможуть призивати чоловіків, яким виповнилося 60 і більше років.

Що відомо

Зараз українське законодавство дозволяє призивати на військову службу чоловіків віком від 18 до 60 років. Проте, новий закон може дозволити мобілізацію і для тих, кому за 60. Граничний вік планують підвищити:

  • з 60 до 65 років для звичайних солдатів;
  • з 65 до 70 років для вищого військового керівництва.

Пропозиція мобілізувати чоловіків, старших за 60 років, не є простою формальністю. Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, такі особи мають відповідати кільком важливим критеріям. По-перше, вони повинні мати високий рівень професійної підготовки та практичного досвіду на військових посадах. По-друге, їх стан здоров'я повинен бути визнаним придатним для військової служби ВЛК. І, нарешті, вони повинні висловити власне бажання служити в Збройних Силах України.

Зазначається, що багато військовослужбовців, які вже досягли граничного віку, мають необхідний досвід та мотивацію для вступу в ряди армії. Деякі з них навіть подали звернення до суду, спробуючи довести, що вони готові та спроможні бути корисними армії, незважаючи на свій вік. Проте, наразі судові рішення не на користь цих осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #війна #законопроєкт #призов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...