• Головна
  • Чи можна знімати на камеру співробітників ТЦК, які вручають повістку: юрист відповів, на чиєму боці закон
12:20, 5 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Чи можна знімати на камеру співробітників ТЦК, які вручають повістку: юрист відповів, на чиєму боці закон

Чи можна знімати на камеру співробітників ТЦК, які вручають повістку: юрист відповів, на чиєму боці закон

Мобілізаційні заходи в Україні тривають з першого дня війни, проте деякі правові аспекти вручення повісток українцям не повністю зрозумілі.

Зокрема, багатьох хвилює, чи мають право громадяни знімати співробітників ТЦК і СП на відео під час вручення повістки.

Як пояснив адвокат Руслан Ткаченко, під забороною зараз – зйомка військових, їхніх позицій, техніки та її пересування, а також робота ППО. А ось діяльність працівників ТЦК, особливо в громадських місцях, до цього переліку не входить.

На багатьох відеороликах, що викладають користувачі соцмереж, можна помітити, що працівники ТЦК нерідко ведуть себе неправомірно, застосовують силу чи вдаються до погроз. Якщо при цьому людина включає камеру на телефоні, вони забороняють це робити, апелюючи тим, що у воєнний час не можна знімати військових. Проте правозахисники це заперечують.

Військові, які вручають вам повістку або виконують інші дії, – це суб’єкти владних повноважень. Відповідно, на них положення про конфіденційність не поширюються, – запевняє адвокат.

Тому людина має повне право вести відеозйомку процесу вручення їй повістки. Натомість працівники ТЦК самі не можуть знімати громадян на телефон, як іноді вони це роблять. Вони не мають такого права, адже камери, якими користуються під час виконання обов'язків, повинні бути регламентовані відповідним органом.

Якщо військові чи поліція вас зупиняють, у чомусь звинувачують, чи вручають повістку, чи загрожують вам, чи насильно тягнуть у військкомат, тобто здійснюють щодо вас особисто якісь дії, то це вже ви маєте повне право і знімати, і фіксувати, – наголошує юрист.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#знімати співробітників ТЦК #вручення повістки
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...