• Головна
  • Мінімальний розмір допомоги по безробіттю в Україні підвищили: які суми отримують безробітні у 2023 році
17:30, 9 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю в Україні підвищили: які суми отримують безробітні у 2023 році

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю в Україні підвищили: які суми отримують безробітні у 2023 році

У жовтні 2023 року в Україні були переглянуті правила виплат для громадян, що залишились без роботи. У результаті допомога підвищилась на 500 гривень і більше, як це передбачає відповідна постанова №60 від 14.09.2023 року, видана правлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, пишуть Новини.LIVE.

Як змінились виплати для безробітних

Згідно з рішенням правління Фонду, обсяг мінімальної допомоги з безробіття підвищується з 1000 гривень до 1500 гривень. Українцям з числа внутрішньо переміщених осіб виплачуватимуть щомісяця 2500 гривень.

Громадянам без страхового стажу, а також тим, хто впродовж останнього року працював менше 7 місяців, виплачуватиметься допомога у розмірі 1500 гривень.

Допомога у 2500 гривень нараховуватиметься громадянам таких категорій:

  • взяті на облік внутрішньо переміщені особи (ВПО), що не мають документів, які необхідні для надання статусу безробітного;
  • ВПО, які перебувають на окупованій території чи у регіонах, де тривають бойові дії, та у яких немає необхідних документів, проте інформація про них зазначена в держреєстрах.

Відомо, що наприкінці літа 2023 року рівень безробіття в Україні знизився до історичного мінімуму. Отримували допомогу з безробіття 108,7 тисяч осіб, тоді як у минулому році - 278,6 тисяч осіб.

Тривалість виплат допомоги з безробіття під час війни скорочена, вона не може 90 календарних днів. Максимальний розмір виплат - 6,7 тисяч гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#допомога по безробіттю #правила виплат по безробіттю
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...