• Головна
  • Профілактика хвороби, порятунок від диявола чи банальна зручність: чому в СРСР перевчали лівшів
09:00, 12 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Профілактика хвороби, порятунок від диявола чи банальна зручність: чому в СРСР перевчали лівшів

Профілактика хвороби, порятунок від диявола чи банальна зручність: чому в СРСР перевчали лівшів

В історії людства часто виникали найрізноманітніші вірування, стереотипи та забобони. Одним із таких було переконання, що писати лівою рукою - це погано і навіть небезпечно. Саме тому в багатьох країнах вимагали перевчати "ліворуких" дітей. Ця практика була поширена, зокрема, і в колишньому Радянському Союзі.

Чому перевчали лівшів

Відомо, що спроби перевчати лівшів були відповіддю на страхи й забобони. Спочатку люди вірили, що "ліворукусть" може спричинити розвиток деменції. Однак пізніше ця гіпотеза була відхилена і сучасна наука ніяк не пов'язує письмо лівою рукою з ризиком хвороби. Спроби перевиховувати лівшів також призвели до негативних результатів, оскільки це створювало дітям незручності й навіть спричиняло розвиток стресу та заїкання.

Така практика була характерною не лише для колишнього Радянського Союзу, але і для багатьох інших країн світу. Один з головних аргументів проти лівшів полягав в тому, що більшість пристосувань та інструментів були призначені для правшів. Тому переконання, що жити буде простіше, вибираючи праву руку для всіх видів діяльності, було досить поширеним.

Серед інших чинників, які сприяли переучуванню лівшів, були і релігійні переконання. Вважалося, що ліва рука - це "привіт" від лукавого, що й призводило до спроби змінити цей "недолік". У Середньовіччі дітей, які писали лівою рукою, вважали спадкоємцями диявола.

У Японії також існувало повір'я, що чоловікові, який пише лівою рукою, складніше знайти дружину і створити щасливу сім'ю.

На щастя, сучасне суспільство розвивається і розуміє, що лівші не є "проклятими". Навіть більше, наукові дослідження показують, що "ліворукі" люди мають свої унікальні переваги і здібності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#срср #лівша
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...