• Головна
  • В яких випадках можуть мобілізувати студентів: чітке роз'яснення Міносвіти
11:40, 17 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

В яких випадках можуть мобілізувати студентів: чітке роз'яснення Міносвіти

В яких випадках можуть мобілізувати студентів: чітке роз'яснення Міносвіти

В Україні під час загальної мобілізації та воєнного стану деякі категорії громадян, зокрема студенти на денній або дуальній формі навчання, мають відстрочку від призову. Проте за деяких обставин їх також можуть призвати на військову службу.

У Міністерстві освіти і науки України видали лист-роз'яснення для керівників закладів вищої освіти щодо цього.

Як пояснюється у цьому листі за підписом заступника міністра освіті і науки Михайла Винницького, мобілізувати можуть українських студентів, які перебувають в академічній відпустці.

Зазначаємо, що в разі надання академічної відпустки (перерви у навчанні) на особу, яка її отримала, не поширюється дія норм абзацу другого частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", оскільки під час академічної відпустки такі особи не навчаються, – йдеться у листі.

Тому якщо громадяни, які є студентами і перебувають в академвідпустці, не мають інших підстав для надання відстрочки від призову, вони можуть бути призвані на службу до лав ЗСУ.

Водночас у МОН нагадали, що у разі призову такі особи мають право на продовження академвідпустки. Потім студенти-бюджетники можуть поновитися на навчання і перевестися на бюджетні місця у разі їх наявності.

На місця державного (регіонального) замовлення гарантовано поновлюються учасники бойових дій та особи, які продовжують навчання після відпустки у зв'язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною, - пояснили в Міносвіти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація студентів #мобілізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...