• Головна
  • Заява Мінсоцполітики: переселенцям потрібні не тільки виплати
16:30, 18 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Заява Мінсоцполітики: переселенцям потрібні не тільки виплати

Заява Мінсоцполітики: переселенцям потрібні не тільки виплати

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв'ю виданню Forbes розповіла, що грошові виплати не вирішують усіх проблем людей зі статусом внутрішньо переміщених осіб.

Люди опиняються у складних життєвих ситуаціях, і їм потрібен певний набір послуг.

До переліку послуг, яких гостро потребують ВПО, входить, наприклад, надання місць у дитячих садках, психосоціальна підтримка, допомога в пошуку роботи, забезпечення доступним житлом.

"Завдання Міністерства не тільки надати виплати, а й розвивати систему соціальних послуг, які допоможуть людині вийти зі складних життєвих обставин. Наприклад, допомогти адаптуватися до нових умов життя ветеранам, супроводжувати людей з інвалідністю у працевлаштуванні та на робочому місці, допомогти батькам підвищувати батьківські компетенції для підтримки сім'ї".

Жолнович підкреслила, що наразі в Україні практично відсутній інститут надання послуг. Попри те, що закон про соцпослуги почав працювати ще 2020 року, фактичне його впровадження і розвиток сфери починається тільки зараз.

Жолнович розповіла, що зараз за надання послуг відповідають ТЦО - територіальні центри обслуговування. Вони працюють за стандартним сценарієм, і не орієнтовані на потреби нужденних.

"Наразі відбувається дискусія з народними депутатами щодо необхідності перетворення соціальних закладів на комунальні підприємства, а також можливість закупівлі таких послуг не тільки в держави, а й приватних підприємств. Потрібні зміни до законодавства", - зазначила міністр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мінсоцполітика #ВПО #грошова допомога #виплати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...