• Головна
  • З 21 жовтня в Україні змінюються умови видачі кредитів: які нововведення запровадив Нацбанк
16:00, 21 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

З 21 жовтня в Україні змінюються умови видачі кредитів: які нововведення запровадив Нацбанк

З 21 жовтня в Україні змінюються умови видачі кредитів: які нововведення запровадив Нацбанк

Правила видачі споживчих кредитів для українців змінюються. Фінансові установи, які надають громадянам кошти у позику, мають оновити кредитні договори. Завдяки цьому посилиться захист прав споживачів під час укладання договорів кредитування, а також нововведення допоможе українцям уникнути кредитних пасток та шахрайських дій.

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління Національного банку №131 від 18 жовтня 2023 року, повідомляє регулятор.

Відповідно до документу, небанківські фінансові установи повинні повідомляти повні умови кредитування на своїх сайтах та у рекламних оголошеннях. Це необхідно для того, щоб споживачі отримували необхідну інформацію ще до оформлення договору та могли реально оцінити, чи вигідними для них є такі умови.

На переддоговірному етапі істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту мають розкриватися разом з іншими умовами кредиту, а не приховуватися на вебсторінках та в розділах, не пов’язаних із послугою, – зазначають в НБУ.

Крім того, установи мають попереджувати споживачів про можливі наслідки в разі невиконання обов’язків згідно з договором. Така інформація також має відображатись на вебсайті фінансової компанії.

Для повноцінного розкриття істотних характеристик послуги з надання споживчого кредиту фінансові установи мають забезпечити розміщення та функціонування калькуляторів загальних витрат за послугою з надання кредиту на своїх сайтах. Це правило почне діяти з 1 січня 2024 року.

У Національному банку зазначили, що Постанова вступає в силу з 21 жовтня 2023 року. При цьому передбачений перехідний період, який діятиме один місяць. Протягом цього часу небанківські кредитодавці зобов'язані привести свою діяльність у відповідність до затверджених змін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кредитні умови #умови видачі кредитів #зміни
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...