• Головна
  • Готуємося до блекаутів: за скільки можна придбати генератор, зарядну станцію, павербанк
Новини компаній
11:59, 23 жовтня 2023 р.

Готуємося до блекаутів: за скільки можна придбати генератор, зарядну станцію, павербанк

Новини компаній

Гіркий досвід минулої зими не залишає сподівань на те, що у 2023–2024 роках ситуація з енергопостачанням буде кращою. Тому з настанням холодів різко зріс попит на альтернативні джерела струму. Пропонуємо аналіз вартості генераторів, зарядних станцій та павербанків станом на середину осені.

Скільки коштує бензиновий генератор

Генератори здатні забезпечити струмом приватні будинки практично в повному обсязі. Найбільш популярними серед населення є бензинові агрегати, які бувають звичайними та інверторними. Найдешевші звичайні генератори у Харкові коштують від 4 тис. грн. Це 800-ватні пристрої з автономністю приблизно 10 годин. Більш потужні моделі на 2–3 кВт мають цінники від 5 500 грн, а за моделі на 10 кВт і більше доведеться віддати не менше ніж 75 000 грн.

У скільки обійдеться придбання дизельного генератора

Вони мають низку переваг над бензиновими аналогами, зокрема набагато більшу потужність. Сфера їхнього використання значно ширша: це великі приватні будинки, медзаклади, школи та дитсадки, банки, заклади торгівлі тощо. Але й коштують вони дорожче: пристрій на 2,5 кВт має цінники від 18 тис. грн, а моделі з електростартером ще дорожчі. Хоча зі зростанням потужності вартість бензинових і дизельних модифікацій вирівнюється: 10-кіловатний дизель коштуватиме від 75 тис. грн. Image

Зарядні станції

Головний недолік генераторів полягає в тому, що їх практично неможливо використовувати в багатоквартирних будинках. Та й вартість їхньої експлуатації занадто висока, бо витрати пального чималі. Зарядні станції не мають таких недоліків, вони компактні та працюють від вбудованого акумулятора. Але їхня потужність не така висока, навіть якщо конструкція ЗС передбачає використання зовнішніх АКБ. 200-ватні моделі коштують від 4 000 грн, але цієї потужності вистачить хіба що для заряджання смартфонів та ноутбука. 2-кіловатні моделі коштують від 40 000 грн, до того ж вони можуть живити холодильник чи газовий котел (або декілька споживачів протягом меншого проміжку часу). Зарядні станції на 3 кВт коштують як потужні генератори — від 75 тис. грн, але їх вистачить на живлення основної техніки протягом багатьох годин.

Вартість павербанків

Якщо бюджет не дає змоги придбати генератор чи зарядну станцію, варто подумати про купівлю павербанка. Холодильник чи котел від нього працювати не зможе, але мобільні гаджети (смартфони, розумні годинники, планшети, навушники) вони зарядять, тому без засобів зв’язку під час довгих блекаутів ви не залишитеся. Вартість девайсів ємністю 10 000 мА·год стартує від позначки в 300 грн, цього буде достатньо для декількох зарядок смартфона. Більш потужні павербанки (20 000 мА·год і вище) від відомих виробників обійдуться щонайменше в 1 000 грн, але вони зможуть забезпечити електроенергією смартфони всієї сім’ї. Ознайомитися з конкретними цінами на альтернативні джерела електрики можна на популярному торговельному майданчику Allo.ua в Харкові. Крім генераторів, зарядних станцій та павербанків, радимо звернути також увагу на джерела безперебійного живлення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...