• Головна
  • Небезпека на дорозі та чималі штрафи: без яких 10 речей не можна пересуватися на легковому автомобілі
09:30, 25 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Небезпека на дорозі та чималі штрафи: без яких 10 речей не можна пересуватися на легковому автомобілі

Небезпека на дорозі та чималі штрафи: без яких 10 речей не можна пересуватися на легковому автомобілі

Щоб не наражати на небезпеку власне життя та життя інших учасників дорожнього руху, а також не попастися на штраф, водії мають дбати про те, щоб в авто завжди знаходилась низка речей. Без них, згідно із ПДР, експлуатація легкового автомобіля забороняється.

Склоочисники

Відсутні чи непрацюючі склоочисники, згідно п.31.4.4.а ПДР, можуть стати причиною обмеженої видимості та виникнення небезпеки при пересуванні. Тому треба дбати про справність склоочисників для забезпечення гарної видимості.

Дзеркало заднього виду

Вимога про наявність заднього дзеркала зазначена у п.31.4.7.а ПДР. Без нього ускладнюється огляд ситуації ззаду, через що можуть трапитись небезпечні ситуації.

Звуковий сигнал

Відповідно до п.31.4.7.б ПДР, відсутність робочого сигналу призводить до неможливості попередити та сповістити інших учасників дорожнього руху у разі необхідності. Це порушує безпеку на дорозі.

Спідометр чи одометр

Без цих важливих приладів неможливо контролювати швидкість та відстань, пройдену автомобілем. Якщо не дотримуватись допустимих обмежень швидкості, це може призвести до ДТП. Тому п.31.4.7.г ПДР передбачається необхідність справних спідометра, одометра.

Бампер або задній захисний пристрій

Відповідно до п.31.4.7.е ПДР ці елементи мають бути присутніми, адже вони виконують важливу функцію захисту автомобіля в разі зіткнення. Без них підвищується ризик травмування пішоходів та інших учасників дорожнього руху під час ДТП.

Брудозахисні фартухи чи бризковики

Необхідність цих пристроїв прописана у п.31.4.7.е ПДР. Вони допомагають запобігти розплескуванню бруду, води та каміння під час руху автомобіля. Без них видимість в авто зменшується через бруд та створюється небезпека для інших водіїв.

Медична аптечка з вказанням типу ТЗ

Згідно з п. 31.4.7.є ПДР медична аптечка - обов’язковий елемент для безпеки в дорозі, який може врятувати життя в разі аварії чи раптового погіршення стану здоров'я. Якщо аптечка відсутня або недоукомплектована, неможливо буде надати першу допомогу в разі нещасного випадку.

Знак аварійної зупинки

Про його необхідність йдеться у п. 31.4.7.є ПДР. Цей знак застосовується для попередження інших водіїв про несправність або нагальну ситуацію з автомобілем, що допомагає запобігти ДТП.

Вогнегасник

Це важливий засіб, що допомагає врятувати життя та майно в разі пожежі на дорозі. Згідно п.31.4.7.є ПДР, без справного вогнегасника експлуатувати авто не можна.

Ремені безпеки та підголівники

Ці елементи є основними засобами захисту водія та пасажирів під час аварії. Вони допомагають попередити серйозні травми в разі зіткнення. Згідно п. 31.4.7.ж ПДР, вони мають бути в автомобілі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пдр
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...