• Головна
  • Пенсія та зарплата: у ПФУ розповіли, хто не може отримувати дві виплати одночасно
16:00, 26 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Пенсія та зарплата: у ПФУ розповіли, хто не може отримувати дві виплати одночасно

Пенсія та зарплата: у ПФУ розповіли, хто не може отримувати дві виплати одночасно

Багато пенсіонерів в Україні обирають продовжувати працювати після виходу на заслужений відпочинок, і це дає їм можливість одержувати одразу дві виплати - пенсію та заробітну плату. Проте, ця можливість доступна для всіх. Про існуючі обмеження розповіли в ПФУ.

Хто не зможе отримувати 2 виплати одночасно

Основне обмеження стосується пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугою років. Якщо після набуття необхідного стажу для виходу на відпочинок вони продовжують працювати в тій же галузі, яка надала їм це право, їхню пенсію виплачувати не будуть. Однак, ця заборона не стосується тих, хто змінює професію. 

Наприклад, якщо пенсіонер раніше був шахтарем і отримував пенсію за вислугою років, а після пенсії став сторожем, він може отримувати як пенсію за вислугою років, так і заробітну плату за свою нову роботу.

Варто зазначити, що проєкт бюджету на 2024 рік передбачає збільшення мінімальної і максимальної пенсії в Україні. Мінімальна зросте з 2 093 гривень до 2 361 гривень, а максимальна збільшиться з 20 930 гривень до 23 610 гривень. 

Крім того, в 2024 році заплановані зміни у нарахуванні пенсій, які спрямовані на усунення непропорційних виплат тим, хто на пенсії вже давно, і тим, хто лише щойно вийшов. Ці зміни покликані забезпечити більш справедливий розподіл пенсійних коштів серед пенсіонерів різних категорій.

У планах також передбачене збільшення середньої пенсії в Україні до 6 000 гривень на місяць. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсія #зарплата #виплати #обмеження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...