• Головна
  • В українських школах планують запровадити сексуальну освіту: створюються експертна робоча група та дорожня карта
17:30, 26 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

В українських школах планують запровадити сексуальну освіту: створюються експертна робоча група та дорожня карта

В українських школах планують запровадити сексуальну освіту: створюються експертна робоча група та дорожня карта

В Україні обговорюють стратегії реформування сексуальної освіти. У відкритому діалозі, проведеному Фондом Олени Пінчук, студією онлайн-освіти EdEra та ГО "Фонд Маша", взяв участь міністр освіти і науки Оксен Лісовий та деякі представники громадськості.

Ведеться робота над розробкою дорожньої карти для запровадження сексуальної освіти у школах, а також експертної групи, яка почне реалізувати проєкт, повідомляють Факти.

Як пояснюють фахівці, введення цього предмету, який вже кілька десятків років вивчається в деяких європейських країнах, вкрай важливе для України. За даними UNICEF, середній вік початку статевого життя в нашій країні – 14,4 років у хлопчиків та 15,1 у дівчаток.

При цьому дані МОЗ свідчать, що лише за 2018 рік 118 дівчат, молодших 14 років, стали матерями, а понад 5,7 тис. - у віці 15-17 років. Крім того, спостерігається загрозлива ситуація із ВІЛ-інфекцією.

Дослідження UNESCO показують, що впровадження сексуальної освіти в школах сприяє тому, що:

  • у підлітків підвищується рівень знань про своє тіло і стосунки, про ставлення до сексуального та репродуктивного здоровʼя;
  • відстрочується вік початку статевого життя;
  • стає більш популярним використання засобів контрацепції.

"Нарешті нам вдалося побудувати відкритий діалог між державою і громадським сектором щодо реформування сексуальної освіти та залучити до нього чи не всіх гравців," – зазначила директорка Фонду Олени Пінчук Ольга Сердюк.

Як зауважила керівниця ГО "Фонд Маша" Марія Єфросиніна, наслідками відсутності статевого виховання стає домашнє насилля чи гендерна дискримінація.

"Навіть прогресивні освічені люди, з якими я взаємодіяла на наших заходах, стигматизують тему сексу та сексуальності, табуюють її у своїх родинах. До сексуальної освіти ставляться як до того, що спонукатиме їхніх дітей до раннього початку сексуального життя, а це абсолютно не так," – наголосила вона.

СЕО EdEra Ілля Філіпов окреслив покрокове рішення реалізації сексуальної освіти в Україні з урахуванням успішних прикладів інших країн, зокрема США, Швеції та Великій Британії. За його словами, потрібно провести комплексну роботу з вчителями, батьками та дітьми.

"Для кожної аудиторії повинні бути свої унікальні проєкти, які відповідають їхньому запиту, та велика комунікаційна кампанія з просвітництва на тему сексуальної освіти та сексуального виховання," – пояснив Ілля Філіпов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сексуальна освіта #школа #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...