• Головна
  • Благодійність чи корупція: батьки, як і раніше, здають гроші "на школу"
13:00, 28 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Благодійність чи корупція: батьки, як і раніше, здають гроші "на школу"

Благодійність чи корупція: батьки, як і раніше, здають гроші "на школу"

У багатьох українських навчальних закладах і зараз збирають гроші на потреби класу чи школи. Чи законно це, чи зобов'язані батьки вносити гроші на вимогу керівництва школи, хто і як розпоряджається цими коштами? Усі ці питання залишаються актуальними.

Закон і збори

Батькам школярів важливо знати - законодавством нашої країни не передбачена можливість збору коштів адміністраціями навчальних закладів. Це означає, що ніхто зі співробітників школи не має права вимагати з батьків гроші. Батьки, своєю чергою, не зобов'язані здавати кошти.

Допомога на добровільній основі

Кошти на ремонт, купівлю техніки або меблів, на будь-які інші витрати школи можуть бути здані батьками у вигляді благодійного внеску.

При цьому потрібно пам'ятати - передача готівки була і залишається незаконною, бо ті, хто її отримує, не є уповноваженими особами, а такі кошти не оподатковуються.

Благодійний внесок може бути перерахований на офіційний казначейський рахунок школи, також гроші можуть бути внесені безпосередньо в касу навчального закладу. Якщо каса в закладі відсутня, кошти можуть зберігатися в місцевих органах управління освітнім процесом.

Правила внесення коштів до фонду школи

Збір має бути цільовим - батьки мають бути обізнані про те, на що саме здають гроші. Передача коштів має бути зафіксована - наприклад, за допомогою заяви про передачу, написаної на ім'я керівника школи.

Якщо гроші вносить юридична особа, має бути складено письмовий договір. Також необхідно заповнити платіжну квитанцію на переведення в готівку, а згодом стежити за тим, щоб кошти використовувалися за призначенням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#корупція #благодійність #грошові збори #школа #батьки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...