• Головна
  • Третя квитанція за газ: стало відомо, звідки взялася ще одна платіжка
10:30, 30 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Третя квитанція за газ: стало відомо, звідки взялася ще одна платіжка

Третя квитанція за газ: стало відомо, звідки взялася ще одна платіжка

Ще кілька років тому українці розраховувались за газ за однією платіжкою, потім з'явилася ще одна обов'язкова квитанція. Тепер виявилося, що доведеться платити і за третьою платіжкою.

За які послуги потрібно сплачувати по третій платіжці, і кому направлятимуться кошти, розповіло видання Today.ua із посиланням на інформацію від "ГазПравда".

З 2015 року, коли почався перехід України до ринкових відносин у сфері споживання газу, вартість блакитного палива була розбита на дві складові. Тому з 2020 року українцям приходять дві платіжки:

  • за постачання газу - вартість газу, яку майже всі споживачі платять Нафтогазу;
  • за розподіл газу - послуга доставки газу до будинків, яку здійснюють облгази.

При цьому облгази відповідають лише за труби, якими підводиться газ до будинків споживачів. А технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та газових приладів облгазами не здійснюється. Тому із тарифів на розподіл газу виключили цю послугу.

Річ у тім, що газові мережі всередині будинку є зоною відповідальності мешканців цього будинку. Оскільки мешканці не є фахівцями у газовій сфері, вони мають укладати договір про обслуговування внутрішньобудинкових мереж із спеціалізованими компаніями. Зокрема, виконавцем робіт може бути той самий облгаз.

Проте на даний час тарифів на роботи з обслуговування внутрішньобудинкових мереж немає. Зараз НКРЕКП розробляє типовий договір і тарифи на таке техобслуговування.

А поки їх немає, співвласники багатоквартирних будинків укладають тимчасові угоди з облгазами щодо обслуговування внутрішньобудинкових мереж, розраховуючись за тимчасовими тарифами. Вартість цього обслуговування відображається саме у третій платіжці за газ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Нафтогаз #газ #комунальні послуги #квитанція
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...