• Головна
  • НМТ-2024: що нового чекає на українських випускників
09:00, 14 листопада 2023 р.
Надійне джерело

НМТ-2024: що нового чекає на українських випускників

НМТ-2024: що нового чекає на українських випускників

В Україні затвердили зміни в системі державної підсумкової атестації та вступної кампанії на 2024 рік. Згідно з нововведеннями, абітурієнти матимуть можливість вступити до вишів за результатами ЗНО 2021 року або нового формату тесту - НМТ 2022-2024 років.

Обов’язкові предмети

Нова система передбачає три обов’язкові предмети для учасників тесту: українську мову, математику та історію України. Це сприятиме глибшому вивченню національних предметів та відображенню широкого спектру знань абітурієнтів.

Окрім обов’язкових дисциплін, абітурієнти матимуть можливість обрати один з восьми предметів для тестування. Серед них: українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, фізика, хімія та географія. 

Структура та тривалість тестування

Національний мультипредметний тест у 2024 році залишається незмінним за своєю структурою. Учасники зможуть готуватися за тестами минулих років, оскільки завдання відповідатимуть програмі зовнішнього незалежного оцінювання.

Тестування відбудеться в один день, і абітурієнти матимуть дві години на виконання завдань з української мови та математики. Після короткої перерви розпочнуться ще дві години на історію України й вибраний предмет.

Міністерство реінтеграції нагадало, що абітурієнти з тимчасово окупованих територій у 2024 році зможуть вступити до українських вишів за співбесідою, без складання Національного мультипредметного тесту.

У наступному році тестування може розпочатися у травні. Воно буде відбуватися в тимчасових екзаменаційних центрах, розміщених у навчальних закладах по всій Україні та за кордоном.

Що чекає вищі

Депутати пропонують вишам орієнтуватись на розвиток дистанційної та дуальної форми здобуття вищої освіти. При цьому зміни, які передбачаються новим документом, не стосуватимуться тих студентів, які вже навчаються заочно чи на вечірній формі. Про це розповів голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Ми пропонуємо більше не проводити набір на заочну та вечірню форми навчання, натомість розвивати дистанційну і дуальну форму здобуття освіти поряд з очною. Всі, хто вже навчаються за цими формами – будуть продовжувати до закінчення навчання, - пояснив він.

Крім цього нововведення, зазначений законопроєкт регулює інші питання вступу до вишів у 2024 році та складання державної підсумкової атестації.

Повідомляється, що ДПА скасують для всіх учнів, за виключенням тих учнів 4 класів обраних шкіл, які пройдуть тестування в рамках пілотного ДПА.

Законопроєктом також передбачається, що конкурсний відбір до вишів має здійснюватися за результатами ЗНО 2021 року або НМТ за 2022-2024 роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нмт #вступ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...