• Головна
  • В Україні змінили правила призначення і використання відпусток під час війни: основні нововведення
15:30, 23 листопада 2023 р.
Надійне джерело

В Україні змінили правила призначення і використання відпусток під час війни: основні нововведення

В Україні змінили правила призначення і використання відпусток під час війни: основні нововведення

Верховна Рада України 22 листопада ухвалила низку змін у законодавстві про відпустки. Нововведення торкнуться як цивільних працівників, так і військовослужбовців.

За відповідний законопроект №8313 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань" проголосували 273 депутати.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, його метою є уточнення та осучаснення окремих норм законодавства, що регулюють питання надання та використання відпусток.

Відпустки при народженні дитини

Згідно з документом, при народженні дитини відпустка надається у чітко визначений термін – не пізніше 3 місяців з дня народження дитини. Якщо батько не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, відпустка йому може бути надана лише у разі отримання відповідного рішення суду.

Відмова у наданні відпустки

Нові правила дозволяють роботодавцям відмовляти працівникам у наданні будь-якого виду відпустки під час воєнного стану, якщо такі співробітники:

  • працюють на об'єктах критичної інфраструктури;
  • працюють на виробництві товарів оборонного призначення;
  • виконують мобілізаційні завдання (замовлення).

Виключення – відпустки у зв'язку з вагітністю, пологами, а також для догляду за дитиною до 3 років.

Відпустки без збереження заробітної плати

Передбачається збільшення загального максимального терміну відпусток без збереження зарплати, що надаються за сімейними обставинами та з інших обставин. Тепер вони можуть тривати до 30 днів (раніше було 15 днів).

На час загрози поширення епідемії, збройної агресії, надзвичайної ситуації тощо надання відпустки без збереження заробітної плати можливе без обмеження її строку (за угодою сторін).

Грошова компенсація за невикористану відпустку

Якщо працівника призвали на військову службу під час воєнного стану, йому має виплачуватись компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки. Виплати здійснюються до дня закінчення виконання цим працівником обов’язків на службі.

Ще одне нововведення передбачає надання демобілізованим військовим права на відпочинок тривалістю 60 днів. При цьому їм має бути виплачено двомісячне грошове забезпечення за рахунок Держбюджету.

Крім того, ухваленими змінами передбачено виключення педагогічного та науково-педагогічного персоналу з переліку осіб, для яких передбачено попередній середній заробіток у разі проходження військової служби.

Також законом врегульовано надання творчої відпустки, відпустки для підготовки до змагань, відпустки, пов'язаної з профспілковим навчанням, впорядковано порядок перенесення вихідних та робочих днів тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВР #законопроект #війна #відпустка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...