• Головна
  • Чому банки блокують картки українців під час війни: названо 5 головних причин і способи вирішення проблеми
16:23, 29 листопада 2023 р.
Надійне джерело

Чому банки блокують картки українців під час війни: названо 5 головних причин і способи вирішення проблеми

Чому банки блокують картки українців під час війни: названо 5 головних причин і способи вирішення проблеми

В Україні непоодинокими стали випадки, коли банки блокують картки своїм клієнтам. Причому не завжди установи попереджують про це, і часом громадяни дізнаються про блокування, звертаючись на гарячу лінію після невдалих проб розрахуватися карткою в магазині чи скористатися послугами банкомату.

Чому банк може заблокувати картку і що робити у такому випадку, з'ясувало видання The Page.

Блокування через оновлення персональних даних

Періодично банки оновлюють дані, які надавалися клієнтами під час відкриття рахунку. Для актуалізації інформації зазвичай банк телефонує або надсилає повідомлення. Якщо клієнт не реагує на відповідні повідомлення чи пропускає дзвінки, картку можуть заблокувати. Щоб владнати ситуацію, потрібно просто звернутися до установи та звірити персональні дані.

Блокування через втрату чинності паспорта

Напередодні 25-річчя або 45-річчя клієнти можуть отримати від банку нагадування про необхідність актуалізації персональних даних, що пов’язано з необхідністю вклеювати в паспорт нову фотографію. Якщо ці запити ігнорувати, це може закінчитися блокуванням картки.

"Банки можуть помилково блокувати картки через те, що певні документи втратили чинність, забуваючи про момент, що паспорти, до яких не було вклеєно фотокартку після 25 чи 45 років, під час воєнного стану залишаються чинними, як і ID-картки", - пояснив юрист Ігор Ясько.

Блокування виконавчою службою

З травня 2023 року послаблення щодо блокування карток виконавчою службою скасували, і тепер воно відбувається у звичайному режимі. Обмеження стосується рахунків боржників в усіх банках.

Приводом для блокування є борги та арешт банківських рахунків виконавчою службою для подальшого списання необхідної суми. Це стосується несплачених аліментів, штрафів за порушення ПДР, заборгованості за комунальні послуги тощо.

Щоб з рахунку зняли арешт, необхідно:

  • звернутися до банку і дізнатися про причини блокування;
  • дізнатися контакти виконавця у застосунку "Дія" або "Єдиному реєстрі боржників";
  • сплатити борг – через "Дію" або за реквізитами, отриманими у виконавця.

Рахунок буде розблокований, коли банк отримає від виконавчої служби постанову про зняття арешту.

Блокування для запобігання шахрайству

Іноді банки блокують картки в інтересах клієнта, якщо виникає підозра щодо шахрайських дій, незаконного використання карткового рахунку. У таких випадках карту буде розблоковано, коли представники установи переконаються, що ту чи іншу операцію зробив саме їх клієнт, а не шахраї.

Підозрілими операціями для банку можуть бути:

  • неправильно введений пароль чи пін-код;
  • використання картки в незвичному місці;
  • отримання великої суми грошей і зняття через банкомат;
  • багато спроб дрібних чи великих придбань в магазинах протягом дня.

"Слід розуміти, що блокують рахунки не працівники банку вручну, а автоматична система. Фактично спрацьовує алгоритм. Банки не розголошують, які конкретно операції вони вважають підозрілими," – прокоментував Ігор Ясько.

Блокування через фінмоніторинг

Нерідко причиною блокування банківської картки є фінмоніторинг, причому блокуванню зазвичай передує ігнорування клієнтом численних запитів банку з проханням пояснити типологію операцій за рахунками для підтвердження легальності коштів.

"Якщо у банку виникає підозра щодо операцій, у мобільному додатку можна побачити повідомлення про уточнення даних, персоніфікацію тощо, і якщо клієнт не надасть запитувані документи, рахунки можуть заблокувати," – пояснив юрист.

У таких випадках для розблокування потрібно звернутися до служби підтримки і виконати всі вимоги банку. Якщо клієнт впевнений, що банк заблокував картку помилково і порушив його права та умови договору, можна оформити скаргу до банку або звернутися до суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#банки #кредитні картки #блокування рахунків
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...