• Головна
  • Вручення повістки силоміць і примусова доставка в ТЦК: адвокат розповів, як захистити себе
16:39, 2 грудня 2023 р.
Надійне джерело

Вручення повістки силоміць і примусова доставка в ТЦК: адвокат розповів, як захистити себе

Вручення повістки силоміць і примусова доставка в ТЦК: адвокат розповів, як захистити себе

З початку оголошення мобілізації в Україні фіксують випадки вручення повісток із застосуванням сили і примусової доставки в ТЦК. Наскільки законні такі дії уповноважених осіб та як захистити себе, пояснив адвокат Ростислав Кравець, пише NV.

За словами фахівця, представники ТЦК не наділені повноваженням когось затримувати і примусово доставляти. Також порушенням закону є вимога представника військкомату показати документи, оскільки право перевірити особу має виключно Нацполіція.

Поза законом, каже Кравець, також і списки "ухилянтів", які складають місцеві адміністрації, ТЦК разом з поліцією. Існує лише одна офіційна база з розшуку, всі інше незаконні і створюються для психологічного тиску на громадян.

"Єдина база осіб, які знаходяться в розшуку органів державної влади, знаходиться на сайті МВС. Ви можете прямо в їх присутності відкрити і подивитись. Якщо ви себе там не знайдете, попросити дати пояснення, що це за база, на якій підставі ви там знаходитесь," – розповів Кравець.

Що робити, якщо вас примусово доставили в ТЦК

У такому випадку адвокат радить не підписувати жодні документи і ні на що не давати згоду, а чекати появи представників Нацполіції і надання безоплатного адвоката, оскільки фактично це - порушення законодавства.

"Хай приїжджають представники Нацполіції, складають, приймають відповідні заяви про викрадення людини, викликати безоплатного адвоката, який буде надавати правову допомогу. І до цього часу не підписувати жодних документів, і тим паче не проходити жодних ВЛК", - говорить юрист.

Відповідно до закону, затримання не повинно тривати більше 3 годин. Цей час починається з моменту, коли людина втрачає можливість вільно пересуватись. Тобто, якщо вас затримали, каже Кравець, потрібно спитати: "Чи можу я йти?". Якщо вам відмовили, тоді слід засікати час.

"Можете повідомити своїх близьких, можете повідомити поліцію по телефону 102. З цього моменту буде відраховуватись час фактичного створення вам перешкод у вільному пересуванні", - зазначив адвокат.

Крім того, у разі, якщо вас примусово зупинили і покликали двох свідків, щоб засвідчити, що ви відмовляєтесь підписувати протокол, адвокат радить написати в цьому протоколі: "затримання незаконне" або "відмовляють у наданні правової допомоги".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТЦК #повістка #мобілізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...