• Головна
  • Мобілізація в Україні: чи мають право працівники ТЦК заходити до помешкання
10:02, 6 грудня 2023 р.

Мобілізація в Україні: чи мають право працівники ТЦК заходити до помешкання

Мобілізація в Україні: чи мають право працівники ТЦК заходити до помешкання

У медіа почали з'являтися повідомлення, що представники ТЦК активно намагаються потрапити в помешкання чоловіків під час вручення повісток. Проте, адвокат Ростислав Кравець підкреслив, що в більшості випадків вони не мають права заходити до приватних помешкань.

Коли військкоми можуть зайти до вашого помешкання

Згідно з інформацією, наданою адвокатом Кравцем, основна мета відвідування квартир полягає в оповіщенні чоловіків, які повинні з’явитися до ТЦК для перевірки та оновлення своїх даних. Ця процедура стала необхідною через невиконання деякими військовозобов'язаними своїх обов'язків у період дії воєнного стану.

Однак інколи до них долучаються представники міської влади. Як повідомив заступник міського голови Запоріжжя Олександр Власюк, вони не мають права вручати повістки. Їхня діяльність спрямована на збереження громадського порядку, а не на виконання повноважень ТЦК. Це важливий аспект для запобігання конфліктів та уникнення ситуацій, коли словесні протиріччя можуть перерости в фізичні конфлікти.

Адвокат Ростислав Кравець підкреслив, що згідно із законодавством, представники ТЦК мають право зайти до житла громадян лише у трьох випадках: якщо це необхідно для врятовання життя, в разі загрози знищення майна, або за наявності рішення суду.

В інших випадках вони не мають права проникати до помешкань, заходити на приватні подвір’я. Якщо таке стається — це незаконне проникнення, — зазначив адвокат. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #армія #війна #повістка #військкомат
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...