• Головна
  • Скасування пенсій по інвалідності: яка категорія громадян може залишитися без виплат
14:57, 6 грудня 2023 р.
Надійне джерело

Скасування пенсій по інвалідності: яка категорія громадян може залишитися без виплат

Скасування пенсій по інвалідності: яка категорія громадян може залишитися без виплат

Пенсія по інвалідності – це вид соціальної допомоги, яка надається громадянам, які отримали інвалідність унаслідок певних обставин. Однак останні новини говорять про можливе скасування цієї виплати, що ставить під питання фінансове благополуччя тисяч українців. У Мінсоцполітики розповіли, які грошові виплати можуть натомість отримати громадяни в разі скасування пенсій по інвалідності.

Хто має право на пенсію по інвалідності

Отримати пенсію по інвалідності можуть громадяни, які отримали травми через певні обставини. Проте, це право не надається всім. Виплати залежать від призначеної групи і ступеня травми (визначається спеціальною комісією). Громадяни також можуть отримувати різні відсотки від пенсії за віком для різних груп інвалідності:

  • 100% для І групи,
  • 90% для ІІ групи,
  • 50% для ІІІ групи.

Стаж особи та її вік також враховуються при розрахунках. Уряд встановлює мінімуми для кожної групи. Наприклад, для призначення І групи, потрібно мати щонайменше 1 рік стажу до 26 років.

Хто залишиться без пенсії по інвалідності

Проте, на фоні останніх змін, є загроза скасування пенсій по інвалідності для певної категорії громадян. Зокрема, ті, хто не має жодного року стажу, можуть залишитися без цієї соціальної виплати. Для цієї категорії осіб може бути призначена спеціальна грошова допомога, що вирішується після розгляду справи у Пенсійному фонді України.

Варто відзначити, що на сьогоднішній день ця допомога доступна лише для осіб з І групою інвалідності або малозабезпечених громадян. 

У зв'язку з потенційними змінами в системі соціального захисту, громадяни повинні бути в курсі останніх новин та готові до можливих змін у своєму фінансовому плануванні. Ретельний аналіз та підготовка можуть допомогти уникнути негативних наслідків в разі введення нових правил щодо призначення пенсій по інвалідності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсія #пенсійний фонд #інвалідність
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...