• Головна
  • Чому не варто давати в руки патрульним свої права: про негативні наслідки цього розповів юрист
17:03, 9 грудня 2023 р.
Надійне джерело

Чому не варто давати в руки патрульним свої права: про негативні наслідки цього розповів юрист

Чому не варто давати в руки патрульним свої права: про негативні наслідки цього розповів юрист

З багатьма водіями траплялися ситуації, коли після зупинки авто на дорозі патрульні просять надати водійське посвідчення, причому вимагають надати його в руки. Проте адвокат Роман Сімутін на своєму Youtube-каналі розповів, що такі вимоги є незаконними, і на водіїв можуть чекати негативні наслідки, якщо права потраплять до рук поліцейських, пише Znaj.ua.

За словами юриста, не варто поспішати давати права у руки патрульних - краще показати їх через вікно. Чому не слід цього робити, Сімутін пояснив на прикладі конкретного випадку зі своєї практики, коли його клієнт дав патрульним у руки свої документи після зупинки авто.

Роман Сімутін сказав, що поліцейські, тримаючи в руках посвідчення водія, починають відчувати свій пріоритет і маніпулювати. У результаті на водія чекають несправедливі штрафи та інші проблеми.

Після того, як клієнт адвоката передав патрульним свої права, через 30 хвилин його попросили вийти з авто. Далі його понад 20 хвилин мучили оглядом особистих речей, бардачка, салону та багажника авто. Але на цьому все не закінчилося, і водія запросили пройти тест на стан алкогольного та наркотичного сп'яніння, оскільки патрульним здалося, що у нього надто "жваві" рухи.

Тут водій, замучений попередніми вимогами, допустив велику помилку – відмовився від драгера. Як результат, він був оштрафований на 17 000 грн і втратив право керування на один рік.

Адвокат наголошує, що не варто вірити у казочки про те, що водії зобов’язані надати водійське посвідчення для ознайомлення – мовляв, раптом воно підроблене. Правоохоронці мають базу "Армор", за якою вони можуть переглянути усі його документи водія та дізнатись про всі правопорушення, знаючи його прізвище.

"У нашому адміністративному процесі не працює презумпція невинуватості та принцип недопустимості доказів, отриманих внаслідок незаконної зупинки транспортного засобу, і в цьому я переконуюся вже не один рік", - каже Сімутін.

Тому адвокат радить, виконуючи незаконні вимоги поліції, все фіксувати, щоб потім довести свою правоту у суді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#авто #посвідчення водія #ПДР #адвокат #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...