• Головна
  • Усиновлення дітей під час дії воєнного стану в Україні
Сімейні форми виховання
15:24, 13 грудня 2023 р.

Усиновлення дітей під час дії воєнного стану в Україні

Сімейні форми виховання
Усиновлення дітей під час дії воєнного стану в Україні

Усиновлення дітей, під час дії воєнного стану.

Усиновлення дітей під час дії воєнного стану в Україні, фото-1

Усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яке надає особам можливість створення повної сім’ї та задоволення почуття батьківської любові та турботи, а дітям – можливість мати повноцінних батьків. Усиновлення дитини проводиться в її інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються із заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Заяву може бути подано в паперовій формі безпосередньо під час особистого прийому в службі у справах дітей або в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг та інтегровані з ним інформаційні системи Мінсоцполітики, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. У заяві зазначається адреса проживання заявника (за наявності кількох місць проживання - адреса кожного з них), дані паспорта громадянина України, номер телефону та адреса електронної пошти.

Разом із заявою подаються документи:

копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;

копія реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків;

довідка про заробітну плату за останні 6 місяців або або відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, або довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи за попередній календарний рік;

копію свідоцтва про шлюб або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);

висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за формою;

документ про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, виданий територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;

копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням; згоду другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення одним із подружжя), якщо інше не передбачено законодавством, справжність підпису на якій засвідчено нотаріально.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, проходять курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.

Під час приймання документів заявникам роз’яснюються порядок та умови усиновлення, права і обов’язки кандидатів в усиновлювачі, правові наслідки усиновлення, порядок здійснення нагляду за умовами проживання і виховання усиновленої дитини як на території України, так і за її межами, про що складається акт за формою, затвердженою Мінсоцполітики, у двох примірниках, один з яких у разі виїзду усиновленої дитини за межі України надсилається до МЗС.

Під час воєнного стану в країні внесені зміни до законодавства з питань усиновлення. Строк дії документів кандидатів в усиновлювачі, становить 18 місяців з дати видачі.

Кандидати в усиновлювачі отримають направлення до закладу на знайомство з дитиною в службі у справах дітей облдержадміністрації, строк дії направлення складає 15 робочих днів з дати його видачі, за необхідністю може бути продовжено ще на 15 днів. На теперішній час на регіональному обліку перебуває 185 кандидатів в усиновлювачі.

У зв’язку з тим, що заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування були евакуйовані до Нідердандів, Швеції, Румунії, Туреччини, Німеччини кандидати в усиновлювачі мають право познайомитись з дитиною в режимі відеоконференції. Якщо знайомство відбулось, то кандидат в усиновлювачі (жінка) має право поїхати в державу, куди були евакуйовані діти і там очно знайомитись з дитиною, оформлювати необхідні документи та повертатись з дитиною до України. Служба оформлює документи на «тимчасову» опіку терміном на три місяці з подальшим усиновленням. Якщо протягом трьох місяців кандидати в усиновлювачі не подають документи з питання усиновлення до суду, вважається що від дитини вони відмовилися.

На теперішній час чотири кандадата в усиновлювачі, які перебувають на обліку в службі у справах дітей міської ради, познайомилися в Нідерландах, Швеції, Туреччині з дітьми та повернули до України 4-х малолітніх дітей, над якими встановлено опіку з подальшим усиновленням.

Шановні мешканці нашого міста!

Якщо Ви маєте невичерпно добру душу, серце наповнене теплом і любов’ю та готові приголубити дитину, що позбавлена сімейного затишку, звертайтеся до служби у справах дітей міської ради.

Ми чекаємо на Вас за адресою: просп.Свободи, 2/1, 2-й поверх.

Контактні телефони: (0569) 55-44-85, 55-44-88, 56-06-45, 56-06-46

Служба у справах дітей міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#справи дітей
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...