• Головна
  • Оголошення у розшук військовозобов'язаних в Україні: адвокат пояснив, що робити в такому випадку
16:15, 15 грудня 2023 р.
Надійне джерело

Оголошення у розшук військовозобов'язаних в Україні: адвокат пояснив, що робити в такому випадку

Оголошення у розшук військовозобов'язаних в Україні: адвокат пояснив, що робити в такому випадку

Воєнний стан та загальна мобілізація в Україні тривають, військовозобов'язаним продовжують вручають повістки. Деякі громадяни свідомо чи не свідомо ігнорують цей документ і не приходять до ТЦК та СП. Чи можуть у таких випадках оголосити людину у розшук та як потрібно діяти, пояснив адвокат Роман Сімутін, пишуть Новини.LIVE.

Чи можуть працівники ТЦК оголосити людину у розшук

Адвокат звертає увагу на те, що інформація про видачу представниками ТЦК та СП розпоряджень про розшук, затримання та доставлення осіб, які ухиляються від військового обов’язку, є підміною понять.

Процедура оголошення в розшук передбачена кримінально-процесуальним кодексом і здійснюється виключно після оголошення підозри у вчиненні кримінального правопорушення за ухилення від призову за мобілізацією, — пояснив він.

Якщо порушника оголошено в розшук, слідчий має звернутися до суду з клопотанням про затримання та доставлення підозрюваного до правоохоронного органу, який оголосив особу в розшук.

Тобто слід розуміти, що оголосити в розшук та затримати військовозобов'язаного можна лише, якщо на це є рішення суду в межах відкритого кримінального провадження або за наявності обґрунтованої підозри.

Водночас, каже Сімутін, ТЦК мають право звертатися до поліції для встановлення місцеперебування військовозобов'язаного та супроводження до ТЦК. При цьому це не дорівнює розшуку, затриманню та доставленню особи.

Що робити у разі оголошення у розшук військовозобов'язаного

Тим чоловікам, які дізнались про оголошення у розшук за ухилення від призову, адвокат радить насамперед попросити поліцію пояснити поняття і пред’явити ухвалу суду про затримання.

Найімовірніше, адекватної відповіді ви не отримаєте, — додав Сімутін.

Важливо додати, що це не стосується тих громадян, які отримали повістку, пройшли ВЛК та після цього проігнорували відправку до військової частини. Ухилення від призову після цього - це вже дійсно кримінальна відповідальність за ст. 366 Кримінального кодексу, яка передбачає від 3 до 5 років позбавлення волі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #повістка #розшук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...