• Головна
  • Мобілізація жінок: на які зміни чекати українкам (Оновлено)
15:58, 18 грудня 2023 р.
Надійне джерело

Мобілізація жінок: на які зміни чекати українкам (Оновлено)

Мобілізація жінок: на які зміни чекати українкам (Оновлено)

Наразі про примусову мобілізацію жінок в Україні не йдеться, заявили в Центрі дезінформації при Раді національної безпеки і оборони 18 грудня.

"Російська пропаганда поширює наративи про те, що найближчим часом в Україні почнуть мобілізувати жінок", – заявили в Центрі.

Зараз обов’язковому військовому обліку підлягають жінки з медичною та фармацевтичною освітою. Водночас Центр зазначає, що облік – це не призов, і служба в Збройних силах для жінок лишається добровільною.

Установа пояснює, що у Верховній Раді між народними депутатами зараз тривають дискусії щодо законодавства про мобілізацію та призов, які "цілком нормальні для демократичної країни".

Новий законопроєкт у сфері рекрутингу, мобілізації та військової служби в Україні, який наразі перебуває на стадії опрацювання, принесе ряд важливих змін, зокрема, щодо участі жінок у військовій справі. Народна депутатка від "Слуги народу" Мар’яна Безугла розкрила ключові пункти законопроєкту на своїй сторінці у Facebook.

Які зміни заплановані

Однією з важливих ініціатив є введення військового обліку для жінок. Так, Міністерство оборони має визначати порядок обліку для представниць жіночої статі та унормувати його.

Крім того, нововведення передбачає, що жінки будуть проходити базову загальновійськову підготовку. Це означає, що вони матимуть можливість отримати необхідні навички та знання для ефективного функціонування у військовому середовищі. Тривалість цієї підготовки становитиме до 3 місяців.

Особливий акцент у законопроєкті робиться на тому, що під час дії воєнного стану жінки можуть бути залучені до військової служби, зокрема, і на бойові посади, однак виключно на добровільних засадах. 

Підстави для звільнення від обов'язкової базової військової підготовки передбачають вагітність та догляд за дитиною. 

Зазначимо, що нові правила передбачають базову загальновійськову підготовку, яку повинні пройти всі громадяни віком від 18 до 25 років. Ця інновація має замінити традиційну строкову службу та сприяти підготовці висококваліфікованих та відданих військовослужбовців для забезпечення національної безпеки країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #армія #війна #жінки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...