Як супермаркети вводять в оману покупців, використовуючи прийом з акційними товарами
Згідно з законом, магазини та супермаркети на вимогу покупців зобов'язані обмінювати та приймати назад непродовольчі товари. І неважливо, чи були ці товари продані по акції, зі знижкою тощо.
Але зазвичай поруч із цінниками на акційних товарах у торгових точках розміщують написи про те, що вони не підлягають обміну та поверненню. Цим супермаркети порушують права споживачів, розповіли експерти "Захисту прав споживачів", пише OBOZ.UA.
Фахівці зазначають, що споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний. Підставою може бути те, що товар не підійшов покупцеві за такими критеріями:
- форма;
- розмір;
- колір;
- фасон.
Також товар мають обміняти, якщо покупець не може його використати за призначенням за інших причин. На це дається 14 днів.
"Покупці роблять покупки, не зважаючи на звичний напис "Акційний товар поверненню й обміну не підлягає". Проте варто зазначити, що така позначка суперечить нормам чинного законодавства. Споживач має право на обмін товару належної якості протягом 14 днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем", – розповіли фахівці.
Умови обміну товару
Товар належної якості можна повернути з умови, що він не використовувався. При цьому має бути збережено:
- товарний вигляд речі;
- споживчі властивості;
- пломби;
- ярлики;
- чек, виданий разом із проданим товаром.
Які товари неможливо обміняти
Існує кілька винятків. У постанові Кабінету Міністрів від 19.03.1994 р. №172 вказано, що не підлягають обміну (поверненню) певні товари, зокрема:
- парфюмерно-косметичні вироби;
- пір'яно-пухові вироби;
- дитячі м'які іграшки;
- зубні щітки;
- апарати для гоління.