• Головна
  • Чи дозволено законом знімати на камеру дій поліції в 2024 році: пояснення юриста
16:38, 25 січня
Надійне джерело

Чи дозволено законом знімати на камеру дій поліції в 2024 році: пояснення юриста

Чи дозволено законом знімати на камеру дій поліції в 2024 році: пояснення юриста

У деяких ситуаціях фіксація на камеру дій поліції є необхідною, щоб мати докази їхньої незаконної поведінки. Проте не у всіх випадках роботу представників поліції дозволено знімати. Коли українцям дозволено, а коли заборонено знімати дії поліції в Україні, розповіла юристка Людмила Кормош.

За словами юристки, згідно зі ст.8 закону "Про державну таємницю", заборонено фотографувати та знімати на відео місця та події, що можуть містити державну або військову таємницю.

Це складне питання, оскільки стосується місця знімання. Так, наприклад, якщо людину зупинили на блокпосту співробітники Національної поліції, то така зйомка буде заборонена, адже містить відомості, що можуть становити військову таємницю, - пояснила вона.

Законом заборонено вести фото- і відеозйомку:

  • підготовки та проведення військових операцій, розгортання військ;
  • показників, що характеризують ЗСУ, зокрема організацію, чисельність, дислокацію, бойову та мобілізаційну готовність, бойову підготовку, озброєння та матеріально-технічне забезпечення;
  • дислокації та характеристик пунктів управління ЗСУ;
  • геодезичних, картографічних та гідрометеорологічних даних, що мають значення для оборони країни;
  • системи озброєння, показників розвитку ЗСУ;
  • складу, завдань і матеріально-технічного забезпечення розвідувального органу Міноборони;
  • особового складу Сил спеціальних операцій ЗСУ, а також осіб, які співпрацюють або раніше співпрацювали з ними на конфіденційній основі.

Експертка зазначила, що вимога припинити зйомку на блокпостах, біля режимних об’єктів, біля військової техніки є законною. За її невиконання може настати кримінальна відповідальність, особливо у разі подальшого поширення зроблених фото чи відео.

В інших випадках знімання службових, посадових або публічних осіб органів державної влади та місцевого самоврядування під час виконання ними своїх посадових обов’язків, за словами юристки, є законним.

Що робити, якщо поліція вимагає припинити зйомку

Якщо поліція вимагає припинити чи забороняє знімати їхні дії, потрібно враховувати ситуацію, за якої відбувається знімання. Категорично заборонено проводити фото- та відеозйомку:

  • в місцях скупчення або просто на тлі військової техніки та військових;
  • біля режимних об’єктів та військових частин;
  • переміщення військової техніки.

Людмила Кормош зазначила, що дії поліції можна оскаржити. Для цього слід звернутись безпосередньо до їх вищого командування або залишити скаргу на гарячій лінії МВС (0800 500 202). Крім того, можна звернутися до суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#відео фіксація #дії поліціїї
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...