• Головна
  • Зміна призовного віку, мобілізація держслужбовців і засуджених: у Раду внесли законопроєкт про мобілізацію
20:59, 30 січня
Надійне джерело

Зміна призовного віку, мобілізація держслужбовців і засуджених: у Раду внесли законопроєкт про мобілізацію

Зміна призовного віку, мобілізація держслужбовців і засуджених: у Раду внесли законопроєкт про мобілізацію

Сьогодні, 30 січня, Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію. Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Коментарі та зауваження до законопроєкту враховувалися та розглядалися Генштабом, Урядом і народними депутатами.

Цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців і військовозобов'язаних, детальніше повідомляє Hromadske.

Терміни служби

Відомство каже, що тепер законопроєкт визначає чіткий термін служби на період воєнного стану. Так, якщо військовослужбовець безперервно провів на службі 36 місяців, то це стане підставою для звільнення. Звільнення таких військовослужбовців визначатиметься строками за рішенням Ставки Верховного Головнокомандувача.

Люди з інвалідністю всіх груп — звільнені від військової служби. А добровольці по мобілізації мають відстрочку на два місяці для розв'язання особистих питань і підготовки до мобілізації.

Призовний вік та відповідальність за ухилення

Законопроєкт передбачає зміну призовного віку з 27 до 25 років.

Відпочинок

Законопроєкт пропонує, що щорічна основна відпустка під час дії воєнного стану, протягом календарного року може надаватися частинами не менше 15 календарних днів.

А звільнені з полону військові отримають додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення, якщо вони вирішили продовжити службу.

Оновлення даних

Людині не потрібно буде йти в ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або в ЦНАП. Електронний кабінет пропонують створити на базі реєстру військовозобовʼязаних «Оберіг».

Можна переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК. Вже після переїзду потрібно буде стати на облік за новою адресою.

Підготовка

Після мобілізації, всі громадяни проходитимуть обовʼязковий військовий вишкіл 2-3 місяці. В уряді наголошують, що людина не може бути відправлена одразу на фронт після мобілізації

Законопроєкт пропонує скасувати строкову служба, а замість неї запровадять базову військову підготовку.

Так, людина віком 18-24 років самостійно обирає, коли пройти військовий вишкіл, який триватиме щонайбільше 5 місяців. Таку підготовку введуть у закладах вищої освіти як окрему навчальну дисципліну (для жінок добровільно). Водночас за людиною зберігатиметься її робоче місце, чого зараз немає в чинному законодавстві.

Облік

Законопроєкт виключає право на відстрочку від призову у державних службовців. Це стосується працівників Бюро економічної безпеки, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби, Національної поліції, Національного антикорупційного бюро, прокуратури та Служби судової охорони та патронатної служби.

Державні службовці бронюються як всі. Категорія «Б» та «В» - 50% від військовозобовʼязаних в певному органі, вказується в законопроєкті.

Голови міських та селищних рад, територіальних громад — мають бронь. Військовозобовʼязані, які працюють на посадах в органах місцевого самоврядування - 50% від військовозобовʼязаних.

Виплати

Грошове забезпечення щонайменше 20 тисяч гривень за місяць без врахування додаткової винагороди, яка на період дії воєнного стану становить від 30 до 100 тисяч грн.

Детальніше можна подивитися на сайті ВР та в інфографіці нижче.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...