• Головна
  • В Україні посилили вимоги для виходу на пенсію: що змінилося в 2024 році
09:56, 2 лютого
Надійне джерело

В Україні посилили вимоги для виходу на пенсію: що змінилося в 2024 році

В Україні посилили вимоги для виходу на пенсію: що змінилося в 2024 році

З початку 2024 року в Україні вступили в силу нові вимоги, які стосуються майбутніх пенсіонерів. Ці зміни регулюють тривалість робочого стажу для отримання заслуженого відпочинку та пенсійних виплат від держави. Згідно із змінами, громадяни, які планують вийти на пенсію, повинні накопичити не менше 31 року стажу, порівняно зі старим стандартом в 30 років. 

Які зміни вступили в силу

У 2024 році українці, які мають намір вийти на пенсію у 60 років, повинні офіційно відпрацювати 31 рік. Це число планують збільшувати щорічно, аж до 35 років у 2028 році. 

У випадку, якщо вимога до стажу не виконана, стати пенсіонером людина зможе не раніше ніж у 63 років. Для цього необхідно відпрацювати як мінімум у 2024 році - 21 рів, у 2025 році – 22 роки, а у 2028 році – 25 років.

Лідія Ткаченко, старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень, поділилася важливими статистичними даними, вказавши, що у середньому українські пенсіонери, виходячи на пенсію, мають 32 роки стажу. Однак, вона зазначила, що з часом значна частина населення може зіткнутися з труднощами, оскільки високі вимоги до стажу стають недосяжними.

Пропонована Лідією Ткаченко альтернатива полягає в підвищенні пенсійного віку для всіх громадян, замість введення спеціальних критеріїв для майбутніх пенсіонерів. Такий підхід, за її думкою, може бути більш справедливим та ефективним. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсія #пенсійний фонд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...