• Головна
  • Чи мають українці платити за планові операції: відповідь НСЗУ
13:52, 7 лютого
Надійне джерело

Чи мають українці платити за планові операції: відповідь НСЗУ

Чи мають українці платити за планові операції: відповідь НСЗУ

У 2024 році система охорони здоров'я України зробила важливий крок у напрямку забезпечення безкоштовного доступу до медичних послуг, включаючи планові хірургічні операції. Це означає, що тепер пацієнти, які потребують як невідкладних, так і запланованих медичних втручань, можуть розраховувати на гарантоване отримання необхідної допомоги безоплатно. Про це повідомила НСЗУ.

Як отримати безкоштовну медичну допомогу

Згідно з інформацією Національної служби здоров'я України, для того, щоб отримати планову операцію безкоштовно, пацієнтові необхідно звернутися в лікарню, яка має договір із НСЗУ за пакетом "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах" або "Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня".

Важливою передумовою є наявність електронного направлення, яке видав сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Після цього пацієнт повинен дотримуватися правил медичного закладу, включаючи необхідні підготовчі заходи, які передбачені перед хірургічним втручанням.

Варто зазначити, що пацієнтам не потрібно оплачувати благодійний внесок або приносити медикаменти зі списку. Це є порушенням прав пацієнта, зауважили у службі НСЗУ.

Серед безоплатних послуг, які надаються пацієнтам під час госпіталізації для проведення операції, є первинний огляд, необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, знеболення на всіх етапах діагностики та лікування, анестезія й огляд анестезіолога перед операцією, сама хірургічна операція, забезпечення ліками з Національного переліку та інтенсивна терапія при загрозливих для життя станах.

Відтак, у 2024 році пацієнти мають можливість отримати якісні медичні послуги, не переймаючись за їхню вартість, завдяки плановим операціям за договором НСЗУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нсзу #операція #лікарня #медичні послуги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...