• Головна
  • У МОЗ розповіли, за яких умов українцям можуть видати паперовий лікарняний
09:02, 12 лютого
Надійне джерело

У МОЗ розповіли, за яких умов українцям можуть видати паперовий лікарняний

У МОЗ розповіли, за яких умов українцям можуть видати паперовий лікарняний

За останні два роки електронні лікарняні стали стандартом в українській медичній системі. Проте існують обставини, коли пацієнтам можуть видати паперові лікарняні. Давайте розберемося, у яких випадках це можливо і чому ця практика все ще актуальна. Про це розповіли в МОЗ.

Чому виникає необхідність у паперових лікарняних

Війна створює надзвичайні обставини, які можуть ускладнити процес видачі електронних лікарняних. Міністерство охорони здоров'я України зазначає, що навіть зараз можуть виникати ситуації, коли лікар не може підтвердити тимчасову втрату працездатності в електронній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ). В таких випадках лікар має право виписати паперовий бланк листка непрацездатності.

У яких випадках можуть видати паперовий лікарняний

1. Порушення термінів в електронній системі. Якщо протягом визначеного терміну лікар не має можливості виправити помилку у висновку про тимчасову непрацездатність в ЕСОЗ, рішення про видачу паперового лікарняного приймається лікарсько-консультативною комісією або керівником лікарні.

2. Відсутність зв'язку між реєстрами. Якщо не вдається забезпечити зв'язок між Електронним реєстром листків непрацездатності та Реєстром медичних висновків в ЕСОЗ протягом більш ніж 7 днів, пацієнту може бути виданий паперовий лікарняний.

3. Умови воєнного стану. Під час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення можлива видача паперових лікарняних. Це особливо актуально для людей, які перебували під окупацією або були позбавлені зв'язку з електронними системами через військові дії.

В умовах війни і непередбачуваних обставинах збереження доступу до медичної допомоги є критично важливим. Можливість виписувати паперові лікарняні замість електронних є необхідним заходом для забезпечення медичного обслуговування населення в найскладніших ситуаціях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#моз #лікарняні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...