• Головна
  • Як насправді карають українців за ухилення від мобілізації: у Нацполіції розкрили деталі розгляду кримінальних справ
15:01, 13 лютого
Надійне джерело

Як насправді карають українців за ухилення від мобілізації: у Нацполіції розкрили деталі розгляду кримінальних справ

Як насправді карають українців за ухилення від мобілізації: у Нацполіції розкрили деталі розгляду кримінальних справ

Наразі в Україні розслідується близько 9400 проваджень щодо ухилення від мобілізації, з яких 2600 скеровано до суду. З чого починаються кримінальні провадження, як відбувається розгляд справ у суді та які вироки отримують ухилянти, розповів Максим Цуцкірідзе, перший заступник голови Нацполіції, в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

За словами Цуцкірідзе, поліція залучена до процесу розшуку ухилянтів, оскільки ухилення від призову і мобілізації належать до їхнього функціоналу.

При цьому заступник голови Нацполіції пояснив, що кримінальні провадження за фактом ухилення від мобілізації розпочинаються за ініціативою ТЦК та СП. До Нацполіції направляють списки осіб, які не відреагували на повістку чи не з’явилися після проходження ВЛК, і тільки після цього щодо порушників закону починає працювати поліція.

Ми провели, до речі, низку нарад з цього приводу з представниками Міноборони, затвердили спільні алгоритми відносно того, яким чином ми будемо діяти, в чому полягає їхня робота, а в чому наша, - розповів представник Нацполіції.

Далі провадження скеровуються до судів, яким, на думку Цуцкірідзе, потрібно ще попрацювати над тим, "щоб люди відчували, що відворотності покарання немає за цим злочином".

Дещо повільно такі справи розглядаються в судах, ми розуміємо, що на суддів велике навантаження, але вже є й вироки. В 2022 році винесено 250 вироків, в 2023 – близько 300, – зазначив він.

Найбільше кримінальних проваджень по ухилянню від мобілізації розслідується у прикордонних областях – Одеській, Закарпатській, Львівській, Чернівецькій.

Максим Цуцкірідзе розповів, що після аналізу наявних вироків можна зробити висновок, що в переважній більшості ухилянти отримують умовні терміни покарання.

Суди враховують моральний стан, якісь етичні речі, наявність родичів, які перебувають на утриманні цих людей, дітей, їхні аргументи щодо непридатності до служби, хоча медична комісія надає довідку, що він придатний, – додав представник Нацполіції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #покарання ухилянтів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...