• Головна
  • Ліквідація вишів в Україні: яких закладів торкнеться розформування та скільки планують залишити
17:22, 14 лютого
Надійне джерело

Ліквідація вишів в Україні: яких закладів торкнеться розформування та скільки планують залишити

Ліквідація вишів в Україні: яких закладів торкнеться розформування та скільки планують залишити

У межах реформи вищої освіти, яку анонсувало Міносвіти, передбачається суттєво скоротити кількість вищих навчальних закладів. За якими критеріями визначатимуть, які виші слід розформувати, та яка кількість закладів залишиться в Україні, повідомляє видання Today.

Як написав у своєму Facebook ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський, у планах Міносвіти - приєднання малопотужних вишів до більш потужних, а також підсилення матеріальної бази укрупнених вишів. Крім того, кількість закладів вищої освіти в містах залежатиме від кількості проживаючих в ньому людей.

За інформацією Співаковського, вже у 2024 році об'єднають виші у Дніпрі, Миколаєві, Одесі, Харкові, Кривому Розі, Львові, Житомирі, Луцьку, Кам’янці-Подільському, Рівному та Умані.

Насамперед ліквідації підлягатимуть заклади, в яких навчається менше 5 тисяч студентів. Їх приєднуватимуть до більших закладів освіти за такими принципами:

  • заклади освіти соціально-гуманітарного, педагогічного та природничого напрямів будуть приєднані до класичних університетів;
  • заклади технічного та будівельного профілю – до політехнічних вишів;
  • аграрні, харчові та ветеринарні - до технологічних вишів.

Під час реформи ліквідують 40% вишів

Після укрупнення виші отримають по 1,5 млн доларів інвестиційних коштів. Крім того, у містах сформують укрупнені інноваційні центри, в які буде вкладено по 5 млн доларів інвестицій.

Заступник міністра освіти Михайло Вінницький пропонує залишати не більше двох вишів у містах з населенням від 100 до 350 тисяч. Водночас у більших містах може бути більше вишів різного профілю.

У містах з кількістю жителів понад 350 тисяч може формуватися мережа вишів, яка передбачає заклади трьох типів: навчальні інститути, які мають тісний зв’язок із роботодавцем, дослідницькі університети та міжгалузеві (світоглядні) або спеціалізовані (наприклад, музичні) академії, — зазначає чиновник.

За словами Вінницького, мала кількість студентів у вишах не тільки впливає на можливості вибору дисциплін, а й "розпорошує цінний людський та матеріальний ресурс". Тому середня чисельність студентів у закладі має бути не меншою за 10 тисяч.

У результаті реформи в Україні зі 164 вишів має залишитись не більше 100. Це рішення вже обговорювалося на засіданні "Союзу ректорів вищих навчальних закладів України" за участю міністра освіти Оксена Лісового.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#скорочення вишів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...