• Головна
  • Що потрібно обов'язково зробити при зверненні до ТЦК, щоб уникнути багатьох проблем: порада адвоката
13:23, 15 лютого
Надійне джерело

Що потрібно обов'язково зробити при зверненні до ТЦК, щоб уникнути багатьох проблем: порада адвоката

Що потрібно обов'язково зробити при зверненні до ТЦК, щоб уникнути багатьох проблем: порада адвоката

Під час звернення до ТЦК громадянам важливо знати як свої права, так і обов'язки співробітників військкомату, щоб не допустити маніпуляцій з їхнього боку і не мати зайвих проблем. Особливо це стосується ситуацій, коли військовозобов'язаному потрібно надати документи у ТЦК для отримання відстрочки.

Про що варто пам'ятати у такому випадку, щоб все було оформлено правильно, без суперечностей чи непорозумінь у подальшому, розповів адвокат Володимир Крекотень.

Важливе правило при зверненні у ТЦК

За словами адвоката, нерідко трапляються ситуації, коли ТЦК не визнає факту одержання документів або стверджують, що людина навіть не повідомляла про наявність у неї підстав для відстрочки.

Коли маєш справу з ТЦК, обов’язково потрібно фіксувати все на кожному етапі взаємодії: від вашого звернення із заявою про надання відстрочки та переліку конкретних документів, що до неї додаються, до прийняття ними рішення по суті вашого звернення, - радить юрист.

Крім того, адвокат розповів, що часто у ТЦК людині просто на словах повідомляють про те, що їй ніби надана відстрочка. Але насправді вони мають зробити відмітку у військово-обліковому документі або надати довідку, що підтверджує факт відстрочки. Замість цього громадянину видають повістку про виклик до ТЦК через 3-6 місяців.

Це є неприпустимим, оскільки дозволяє ТЦК маніпулювати і у будь-який момент передумати. Таке неодноразово траплялося на практиці, - зазначає Крекотень.

У таких випадках співробітники ТЦК можуть сказати, що вони таких довідок не видають, оскільки їхня форма не встановлена законом. Проте це є лише виправданням, адже довідка може бути надана у довільній формі. Це, за поясненням юриста, передбачено законом "Про звернення громадян".

Розглянути звернення людини та у письмовій формі повідомити їй про результат розгляду звернення і прийняте рішення - їх обовʼязок, що встановлений статтею 19 згаданого Закону, - додав адвокат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТЦК #мобілізація #відстрочка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...