• Головна
  • Які виплати можуть оформити українці, яким бракує страхового стажу
16:32, 20 лютого
Надійне джерело

Які виплати можуть оформити українці, яким бракує страхового стажу

Які виплати можуть оформити українці, яким бракує страхового стажу

Україна, подібно багатьом іншим країнам, має систему пенсійного забезпечення для своїх громадян, яка базується на набутому страховому стажі. Проте, іноді стається так, що людина досягає пенсійного віку, але не має достатнього стажу для отримання пенсії. У таких випадках важливо знати, що є альтернативні варіанти допомоги від держави.

Які виплати доступні замість пенсії?

Згідно з відповідними постановами Кабінету Міністрів, громадяни України, які досягли пенсійного віку, але не набрали достатнього страхового стажу, можуть претендувати на інші види виплат. Одним із таких видів є соціальні виплати.

Розмір соціальних виплат визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середнім доходом на кожного члена сім'ї за останні півроку. Проте важливо зазначити, що ці виплати не можуть перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що наразі становить 3 028 гривень.

Для отримання соціальної допомоги за віком необхідно звернутися до територіальних органів соціального захисту за місцем реєстрації та надати необхідні документи, такі як паспорт, ідентифікаційний номер, довідку про страховий стаж від Пенсійного фонду, відомості про доходи та майновий стан за останні півроку до дати звернення та заяву.

Як можна докупити стаж?

Для тих, хто бажає додати необхідний стаж для отримання пенсії, існує можливість докупити його. Один із способів - це скористатися системою добровільного пенсійного страхування, вносячи страхові внески за себе або за інших осіб.

Необхідно врахувати, що для реєстрації в Державному реєстрі потрібно заплатити мінімальний внесок у розмірі 22% від мінімальної зарплати. Для "докупівлі" стажу потрібно укласти договір з Пенсійним фондом України.

Для спрощення процесу, оформлення договору з Пенсійним фондом можна здійснити онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ.

Розрахунок страхового стажу

Розрахунок страхового стажу відбувається на основі страхового внеску ЄСВ, коефіцієнта вартості компенсації та кількості місяців, яких не вистачає. Коефіцієнт компенсації залежить від кількості років, за які планується придбати стаж. Наприклад, за один рік пенсії коефіцієнт становить 2, за два роки - 1,8, за три - 1,6 тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсія #пенсійний фонд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...