• Головна
  • Корисні та некорисні крупи: дієтолог розповів, які крупи варто обирати для каш і як їх правильно варити
13:24, 23 лютого
Надійне джерело

Корисні та некорисні крупи: дієтолог розповів, які крупи варто обирати для каш і як їх правильно варити

фото: Freepik

фото: Freepik

Одним з найкращих та найдоступніших джерел вуглеводів в раціоні є крупи. Саме завдяки ним ми можемо швидко отримати енергію та одночасно підживити організм цінними білками і мікроелементами, необхідними для підтримання здоров'я.

Проте не всі крупи корисні, оскільки вони відрізняються по складу та по способам обробки. Тому деякі з них не тільки не приносять користі, а й можуть нашкодити. Більш того, якщо крупу неправильно приготувати, можна звести нанівець усі її поживні та корисні властивості. Які крупи корисні, а які – ні, та як правильно варити каші, розповів експерт зі здорового харчування Юрій Попко, пише 5692.com.ua.

Які крупи не є корисними

За словами дієтолога, в першу чергу в крупі нас цікавлять вуглеводи. Але важливо, щоб це були не прості вуглеводи, а складні, які не дають різких стрибків цукру в крові і викидів інсуліну. Для цього крупа має бути мінімально оброблена і якомога менш подрібнена. Крім того, саме в оболонці крупи знаходиться більшість корисних складників та клітковина.

Не корисними можуть бути деякі крупи для людей із непереносимістю глютену. Ця речовина міститься в пшениці, житі, ячменю і в невеликій кількості у вівсі.

Позбавлені користі різноманітні пластівці швидкого приготування. Дієтолог зазначив, що такі продукти – це чистий цукор, "харчове сміття".

ТОП не корисних круп

Юрій Попко перелічив найбільш шкідливі крупи, які втрачають користь через обробку та дрібний помел:

  • на першому місці - манна крупа;
  • на другому - білий шліфований рис;
  • на третьому - кукурудзяна крупа.

Хоча на захист додам, що ці каші насичують надовго, тому якщо ціль "напхатись" і це не часто, то можна і ці крупи споживати, - додав експерт.

Які помилки під час приготуванні псують навіть корисні крупи

Дієтолог пояснив, яким чином можна зіпсувати кашу під час приготування. Поширеною помилкою є переварювання крупи. Через це вуглеводи з повільних перетворюються на швидкі, підвищується глікемічний індекс продукту.

Старайтесь варити так, щоб кожна крупинка була ціла і трішечки недоварена, а не щоб розвалювалась, як дехто любить гречку так переварити до стану пюре, - рекомендує фахівець.

Друга помилка, що призводить до втрати користі, - приготування каші на молоці.

Крупи містять в собі багато заліза, але якщо ви варите їх на молоці, яке містить в своєму складі кальцій, то цей кальцій нейтралізує залізо, - пояснив дієтолог.

Щоб покращити будь-яку кашу, навіть некорисну, Юрій Попко радить додати до неї горіхи, ягоди, овочі, насіння, олію, білок.

ТОП корисних круп

Враховуючи кількість білків, амінокислот та інших цінних речовин, що містяться в крупах, дієтолог назвав найбільш корисні з них:

  • сочевиця;
  • вівсянка (плющена);
  • гречка;
  • нешліфований (бурий) рис;
  • усі інші цільнозернові крупи.

Гречка і сочевиця не є зерновими культурами, але в цьому списку вони повинні бути, - зазначив Попко.

Читайте також: 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#крупи #корисні крупи #не корисні крупи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...