• Головна
  • Українці можуть продати колекціонерам старі банківські картки: скільки грошей можна отримати та чи безпечно це
14:29, 28 лютого
Надійне джерело

Українці можуть продати колекціонерам старі банківські картки: скільки грошей можна отримати та чи безпечно це

Українці можуть продати колекціонерам старі банківські картки: скільки грошей можна отримати та чи безпечно це

Серед предметів колекціонування, окрім монет та банкнот, певну нішу займають і старі банківські картки. Цей напрямок, який називають банкокартією, зараз почав стрімко розвиватися та набирати популярність. Інтерес колекціонерів привертають картки з різних країн світу. Найдорожчий відомий продаж неактивної картки приніс власнику лоту понад 40 тисяч доларів.

Скільки можна заробити на продажі власної банківської картки, яка вже не використовується, та чи безпечний такий заробіток, пише Мінфін.

Скільки коштують банківські картки

Найдорожчими є картки з історичною цінністю. Приміром, картка Diners Club (перша кредитна картка), термін дії якої завершився у 1965 році, продається на Ebay за 400 доларів. Картку American Express, випущену у 1964 році, продають за 350 доларів.

Також високо цінуються картки, які належали відомим людям. Так, картку American Express, що належала Елвісу Преслі, продали на аукціоні за 41,4 тисячу доларів.

На міжнародних аукціонах продають і "звичайні" банківські картки, термін використання яких завершився. Картки 80-90-х років чи навіть новіші коштують орієнтовно 5−15 доларів.

Серед карток українських банків найбільше цінуються ті, що були випущені банками, які зараз вже не існують. Приміром, за 1550 гривень продається картка Надра Банку разом із нерозкритим конвертом, де зазначений пін-код.

Вживані картки банків таких банків, як Форум, Київська Русь, Фінанси та Кредит, можна продати в Україні за 100−185 грн. На міжнародних майданчиках у середньому за 8 доларів продаються картки Надра, Терра, Ерсте, Укрсоц банків та інших. За такою ж ціною продають і картки діючих банків.

Картки працюючих банків, за якими вийшов термін дії, виставляються в Україні на продаж на сайтах NewAuction, Violity та OLX. Там за них пропонують лише 20-40 гривень.

Варто додати, що колекціонери цікавляться не тільки банківськими, а й іншими картками: телефонними, транспортними, дисконтними картки. Їхня вартість визначається тиражом і часом випуску. Зазвичай вони коштують не більше одного долара, однак за деякі екземпляри колекціонери готові віддати десятки доларів.

Чи безпечно продавати банківські картки

За правилами, і продаж, і купівля прострочених банківських карток є порушенням, оскільки вони є власністю банків.

Емітовані банком картки є його власністю, про що фінустанови повідомляють клієнтів у договорах, які підписує клієнт. Крім того, таке повідомлення може міститися у правилах користування карткою та інших внутрішніх документах банку, - розповіла керівник проєктів управління розвитку карткових продуктів Юнекс Банку Анна Бесараб.

Водночас Анна Бесараб зазначила, що зазвичай банки не займаються відстеженням долі прострочених карток, тому покарання за таке порушення малоймовірне.

Крім того, експертка не бачить жодних ризиків у плані того, що карткою із завершеним терміном скористаються шахраї. Але клієнт має переконатися, що картка дійсно вже неактивна.

Факт завершення терміну дії картки ще не означає, що вона втратила функціональність. Від початку великої війни більшість банків неодноразово продовжили термін дії карток, оскільки їхній перевипуск став для багатьох українців серйозною логістичною проблемою, — пояснила вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#старі банківські картки #як продати старі банківські картки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...