• Головна
  • Як стягують борг за комунальні послуги: адвокат розповів про 3 "підступні" методи комунальників
16:36, 16 березня
Надійне джерело

Як стягують борг за комунальні послуги: адвокат розповів про 3 "підступні" методи комунальників

фото: gov.ua

фото: gov.ua

В Україні скасували заборону на припинення ЖК-послуг населенню через несплату, нарахування та стягнення штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення, яка діяла майже два роки. Мораторій продовжує діяти лише на окупованих територіях і там, де тривають бойові дії.

Отже, нарахування пені за несплату комуналки та стягнення зі споживачів заборгованості в судовому порядку відновлено. Як саме можуть "вибивати" борги за послуги ЖКГ з українців та як діяти у таких випадках, розповів адвокат Роман Сімутін.

Сімутін навів три можливі сценарії, якщо ви заборгували комуналку, та попередив, що реагувати на них слід якомога швидше, щоб зекономити гроші.

"Метод батога"

У такому випадку споживачу-боржнику просто обрізають постачання газу, води чи електрики.

Часом вас, як то і годиться за законом, навіть попереджають про це. Але не всі компанії сумлінно розсилають такі сповіщення. А коли вам і встромили якийсь папірець у двері чи калітку, то він міг і загубитися, доки ви приїхали, – зазначив фахівець.

У такій ситуації споживач, перебуваючи, у стресовій ситуації, одразу може телефонувати до постачальника послуги та обіцяти, що все негайно оплатить. Він може навіть не задумуватися, чи законно його відключили, чи ні.

Після відключення для відновлення послуг доведеться, крім боргу, заплатити також і за послугу перепідключення.

Тож не пускайте борги на самоплин — дорожче вийде, – рекомендує адвокат.

"Метод пряника"

Споживачу можуть запропонувати укласти договір реструктуризації заборгованості – відстрочення боргових виплат та їхній графік. Тоді пишеться заява із вказанням термінів погашення та додається довідка про доходи. Крім того, споживач має одразу заплатити 30% боргу.

Зазвичай призначаються адекватні терміни і суми виплат, які є посильними для конкретного споживача. Проте, каже Сімутін, так відбувається не завжди.

Деякі компанії можуть скористатися вашим вразливим становищем і почнуть маніпулювати, що ваш "пряник" може швидко обернутися на "батіг", тому або погоджуєтеся на їхні вимоги, або вас відключать, – пояснив ексерт.

"Методика тихої сапи"

Іноді компанії-постачальники відразу звертаються до суду, де справи про комунальні борги розглядаються спрощено. Отримавши судовий наказ, вони передають його державному виконавцю, який блокує кошти на рахунку боржників або накладає арешт на майно.

Родзинка цього підходу ще й в тому, що про виданий щодо вас судовий наказ ви найчастіше дізнаєтеся вже опісля, оскільки обійшлося без повідомлення сторін, – зазначив Сімутін.

Щоб вирішити ситуацію, особливо якщо наказ насправді є безпідставним, багатьом людям доводиться звертатися за допомогою до юристів. Сімутін закликає швидше реагувати на такі випадки, адже тоді буде дешевше, навіть із послугами адвоката чи юриста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комуналка #борги за комуналку
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...