• Головна
  • Як не залишитися без квартири через заборгованість: адвокат пояснив, в яких випадках можуть конфіскувати житло
09:50, 18 березня
Надійне джерело

Як не залишитися без квартири через заборгованість: адвокат пояснив, в яких випадках можуть конфіскувати житло

Як не залишитися без квартири через заборгованість: адвокат пояснив, в яких випадках можуть конфіскувати житло

В українському законодавстві передбачена процедура примусового стягнення заборгованості в процесі виконавчого провадження на підставі рішення суду. Зокрема, в деяких випадках за борги по аліментах можуть конфіскувати майно. Хто з боржників ризикує залишитися без житла, пояснив адвокат Мар'ян Сащук, пише 5692.com.ua.

В яких випадках за борги по аліментах можуть забрати квартиру

За словами адвоката, виконавець має право погасити заборгованість по аліментах за рахунок майна у тому випадку, якщо у неплатника є борг за 3 місяці і більше. Тільки тоді є ризик втратити житло.

Це можливо, але не все так просто. Відповідно до статті 71 Закону України про виконавче провадження у випадку наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір яких перевищує суму платежів за 3 місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника, - каже фахівець.

При цьому, відповідно до ст. 50 Закону про виконавчі провадження, насамперед вживають заходів для виконання рішення коштом іншого майна - окремої земельної ділянки чи технічного приміщення, що належить боржнику.

На будинок чи квартиру, де проживає боржник, стягнення звертають в останню чергу, - зауважив Сащук.

В яких випадках майно за борги забирати не можна

Водночас законом передбачені випадки, коли майно за борги конфіскувати не можна.

Відповідно до статті 48 Закону про виконавчі провадження, у разі якщо сума боргу не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно стоїть, не здійснюється, - наголошує юрист.

Тоді виконавець зобов'язаний вжити заходів, щоб покрити борг за рахунок іншого майна боржника.

Тобто, якщо борг не перевищує 142 тисячі гривень, а з 1 квітня 2024 року - 160 тисяч гривень, а житло є єдиним у боржника, то відчужити його в рахунок заборгованості не можна, - сказав адвокат.

При наявності боргу більше зазначеного розміру та якщо інші заходи стягнення не дали результату, житло боржника можуть конфіскувати. Тобто це допустимо лише за крайньої необхідності, якщо встановлено, що стягнути інше майно чи грошові кошти в рахунок заборгованості неможливо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#борги #арешт майна #аліменти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...