Раніше в Україні за це не карали: які нові штрафи готують для водіїв
У Верховній Раді працюють над впровадженням нових штрафів для водіїв та власників транспорту. Кодекс України про адміністративні правопорушення вже незабаром можуть доповнити новими видами правопорушень, за які передбачається адміністративна відповідальність.
За що і в якому розмірі виписуватимуть штрафи, пише 5692.com.ua ші посиланням на законопроект.
Штраф за фальсифікацію пробігу авто
Законопроєкт №10216, який передбачає введення штрафу за фальсифікацію пробігу транспортного засобу, зареєстровано у Верховній Раді. У разі його ухвалення громадян, які з метою продажу фальсифікуватимуть пробіг уживаного транспортного засобу, штрафуватимуть на 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це становить суми 8500-17000 грн.
Законопроєкт сприятиме запобіганню можливих фальсифікацій з пробігу уживаного транспортного засобу. І допоможе убезпечити покупців від купівлі транспортного засобу з пробігом, що не відповідає дійсності, – йдеться у пояснювальній записці.
Ініціатори нововведення пояснюють, що новий штраф необхідний, оскільки фальсифікація пробігу уживаного транспорту під час продажу є доволі поширеною практикою, що вводить в оману покупців.
З метою недопущення введення в оману покупців пропонується встановити адміністративну відповідальність за фальсифікацію пробігу, – наголошують депутати.
Штраф за "зайвий" шум
Крім того, новий штраф для водіїв може з'явитися в разі ухвалення законопроєкту №9564. Відповідно до нього, водіїв каратимуть за перевищення транспортом допустимого рівня шуму під час руху, чим особливо "грішать" мотоциклісти.
Передбачається, що розмір штрафу становитиме 17000 грн, а за повторне порушення доведеться заплатити вдвічі більше.
Необхідність введення цього штрафу обумовлена тим, що деякі водії встановлюють на свої транспортні засоби обладнання, використання якого призводить до значного збільшення шуму роботи двигуна, через що:
- порушується "тишу та спокій громадян";
- виникає невдоволення суспільства.
Також наголошується, що надмірний рівень шуму від транспортних засобів особливо неприпустимий в нинішніх умовах воєнного стану. Такі звуки схожі на звуки ворожих безпілотних літальних апаратів, тому створюють уявлення про авіаційну та ракетну небезпеку, "відволікаючи Збройні сили та правоохоронців".